Slovenija Angola

Petek, 1. 8. 2014, 12.22

Slovenci proti Angoli zacelili ruske rane

Rabuza

Slovenska košarkarska reprezentanca je z lahkoto porazila Angolce. Končni rezultat je bil 79:58. Zdovčeva četa je že na glavni odmor odšla z veliko prednostjo.

Dan po porazu Zdovčeve čete proti Rusiji je naša izbrana vrsta povsem razbila angolske košarkarje. Že uvodne minute so nakazovale, da bomo spremljali drugačen obraz Slovenije kot proti Rusom. Slovenska izbrana vrsta, pri katerih sta danes počivala Jaka Blažič in Mitja Nikolič, je vodila od prve minute dalje in vztrajno višala prednost.

Slovenska obramba je v začetku tekme povsem onemogočila Angolce, z uspešnim napadom pa so si hitro nabrali lepo prednost. Prvo četrtino so tako končali z vodstvom 21:11.

V drugih desetih minutah smo videli podobno sliko. Slovenska obramba je angolskim košarkarjem znova dopustila le 11 točk, z natančnimi meti, predvsem z razdalje, pa so prednost pred glavnim odmorom povečali na 27 točk (49:22).

Tudi drugi glavni odmor ni premešal razmerja moči. Angolci, nasprotniki Slovenije tudi na svetovnem prvenstvu, so še naprej le s težavami prihajali do košev, slovenska prednost pa je dosegla rekordno razliko – 32 točk prednosti.

Šele zadnjih deset minut je prineslo tudi angolsko napadalno poživitev. Potem ko so bili v prvih tridesetih minutah omejeni na 11 točk po četrtini, so jih, tudi zaradi padca zbranosti v slovenski igri in številnih zgrešenih metov predvsem za tri točke (na koncu kar 33-krat poizkušali izza črte 6,75), v zadnji dosegli 25 in prednost uspeli znižati tudi pod mejo 20 točk, na koncu pa je afriški prvak ostal 21 točk za Slovenijo (79:58).