Torek, 8. 11. 2016, 7.00

Liga NBA, 7. november

Dragić na pragu katastrofe, Udrih jo je doživel, Curry se je snel z verige

Za slovenska košarkarja, ki si kruh služita v ligi NBA, je bil ponedeljkov večer katastrofalen. Goran Dragić se je s soigralci Miamija za las izognil katastrofi, zato pa jo je doživel Beno Udrih v dresu Detroita. Izjemno predstavo je prikazal Stephen Curry, ki je nizal trojko za trojko in postavil rekord.

Goran Dragić in Beno Udrih sta v ligi NBA preživljala pravi mali pekel. Dragić je z Miamijem gostoval pri Oklahomi, kjer s soigralci ni našel pravega ritma. Domači so ob koncu tretje četrtine vodili že z 81:57. Videti je bilo, da bo Miami doživel katastrofo, vendar je v zadnji četrtini rezervna ekipa omilila poraz na 12 točk zaostanka (85:97).

Kapetan slovenske reprezentance v zadnji četrtini sploh ni igral, kljub temu pa je na parketu prebil 25 minut. V tem času je dosegel 11 točk (met iz igre 5/12) in štiri podaje. Oklahoma, pri kateri je bil s 24 točkami in desetimi skoki zelo razpoložen Enes Kanter, je dobro zaustavila gonilni sili Miamija. Težko noč je imel tudi prvi center Vročice Hassan Whiteside, ki je dosegel vsega pet točk.

Curry postavil rekord

Stephen Curry je bil nezaustavljiv. Tekmo je končal pri 46 točkah, od tega je zadel 13 trojk. | Foto: Guliverimage/Getty Images Stephen Curry je bil nezaustavljiv. Tekmo je končal pri 46 točkah, od tega je zadel 13 trojk. Foto: Guliverimage/Getty Images Razočaranih obrazov so bili tudi košarkarji Detroita, ki niso našli pravega orožja, kako zaustaviti igralce Los Angeles Clippers. Ti so dobesedno zmleli Udriha in druščino ter se s 114:82 veselili visoke zmage. Chris Paul je bil s 24 točkami najbolj vroč, zelo blizu trojnemu dvojčku pa je bil Blake Griffin. Zmanjkala mu je le ena podaja, sicer pa je dosegel 13 točk in zbral deset skokov in devet podaj.

Udrih tokrat ni imel mirne roke, saj je iz igre metal le 1/8, ob dveh dodatnih prostih metih pa je tekmo končal pri petih točkah.

Zato pa je imel izjemen večer organizator igre Golden State Warriors Stephen Curry. Za goste iz New Orleansa je bil nerešljiva uganka. Zadel je kar 13 trojk iz 17 poskusov, pohvalil pa se je s 46 točkami in prispeval levji delež k zmagi s 116:106. S tem je postavil tudi rekord lige NBA po številu doseženih trojk na eni tekmi.