5 let, 5 mesecev

Nemanja Bjelica

Torek, 10. 11. 2015, 9.12

Prvi zvezdnik Atlante namerno udaril Srba v obraz (video)

V dvoboju lige NBA med Atlanto in Minnesoto je bilo izjemno razburljivo, saj so gostje zapravili prednost 34 točk, a se kljub temu veselili zmage. Na koncu so prvemu igralcu Atlante popustili živci.

Ko je Minnesota na gostovanju pri Atlanti ob začetku tretje četrtine vodila z 81:47, so praktično vsi v dvorani mislili, da je tekma že odločena.

A so se gostitelji vrnili v igro za zmago. Ob začetku zadnje četrtine so zaostajali le še za točko, 3:25 pred koncem pa celo vodili s 107:106. Obetala se je razburljiva končnica, v kateri pa je imel glavno besedo Andrew Wiggins, ki je zaporedoma zadel sedem od skupno 33 točk, tako da so domačim začeli popuščati živci.

V eni od akcij pa se ni mogel več zadržati prvi zvezdnik Atlante Jeff Teague. Po neuspešnem prodoru je žoga romala v roke Nemanji Bjelici, Teague pa je nervozen namerno udaril Srba v obraz. Sodniki dogodka niso videli, so pa vse zabeležile kamere, tako da lahko košarkar Atlante od komisarja lige NBA pričakuje kazen.