21.24

Nedelja, 2. 12. 2007, 21.24

Prvaki zanesljivi, Lakers poraženi

V ligi NBA je bilo v noči na četrtek odigranih devet tekem. Na parket sta prvič v sezoni stopila tudi dva slovenska legionarja.

Podaljšek je odločal o zmagovalcu tudi na tekmi v Indiani, kjer so domači košarkarji na koncu s 119:110 le premagali Washington Wizards. Orlando Magic so bili s 102:83 boljši od Milwaukee Bucks, v novo sezono so odlično startali tudi New Orleans Hornets, ki so s 104:90 premagali Sacramento Kings, Denver Nuggets so s 120:103 ugnali Seattle SuperSonics, Dallas Mavericks pa so pripravili veliko presenečenje in v gosteh pri Cleveland Cavaliers slavili visoko zmago 92:74.

Košarkarji iz Teksasa so se očitno lani dobro naučili, kako zaustaviti Cleveland. Potem ko so povsem ustavili njihovega prvega zvezdnika LeBrona Jamesa, je bila pot do zmage nad zmagovalci vzhodne konference na široko odprta. Jason Terry je s klopi k zmagi prispeval 24 točk, vključno s šestimi trojkami. "Kralj James", kot čez lužo imenujejo LeBrona Jamesa, v prvem polčasu, ki je odločil tekmo, ni zbral niti točke, na koncu pa pristal pri zanj katastrofalnih desetih točkah pri skromnem metu iz igre 2:11. "Zavedali smo se, da LeBronu ne smemo pustiti do žoge, naj nas skuša premagati še kdo drug. Očitno nam je odlično uspelo, pa še Terry je bil danes nezaustavljiv. To je bil odličen start v sezono in upam, da bomo v tem slogu nadaljevali," je dejal najkoristnejši (MVP) igralec lige Dirk Nowitzki.

Poleg Terryja je Jerry Stackhouse k zmagi Dallasa, ki je igral brez suspendiranega "All-Star" zvezdnika Josha Howarda, prispeval 17, Nowitzki pa 15 točk. Pri domačih je bil s 17 koši in 18 skoki najbolj razpoložen Žydrunas Ilgauskas, Cleveland pa je kljub temu doživel najhujši poraz v domači dvorani v več kot dveh letih. "To je šele prva tekma in upam, da jo bomo čim prej pozabili. Nikakor se nismo znali zbrati, igrali smo slabo, a upam, da bomo že v naslednjih tekmah obrnili ploščo," je po porazu dejal razočarani James.

Liga NBA 31. oktober:

Toronto : Philadelphia 106:97 Bargnani 20, Bosh 16, Nesterovič 4 v 12 minutah; Iguodala 23, Korver 20

Indiana : Washington 119:110 Dunleavy 25, Tinsley 20; Arenas 34, Jamison 27

Orlando : Milwaukee 102:83 Lewis 26, Turkoglu 24; Redd 25, Simmons 18

New Jersey : Chicago 112:103 Jefferson 29, Carter 24, Nachbar 10 v 24 minutah; Gordon 27, Deng 22

Cleveland : Dallas 74:92 Ilgauskas 17, Gooden 12; Terry 24, Stackhouse 17

Memphis : San Antonio 101:104 Gasol 22, Stoudamire 18; Ginobili 30, Parker 17

New Orleans : Sacramento 104:90 Paul 22, Stojaković 19; Martin 26, Salmons 22

Denver : Seattle 120:103 Anthony 32, Iverson 25; Wilkins 21, West 19