Golden State Warriors Stephen Curry Charlotte Hornets Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić končnica NBA

Nedelja, 1. 5. 2016, 17.52

Goran Dragić junak Miamijevega napredovanja (video)

Rabuza

Košarkarji Miami Heat so na krilih Gorana Dragića, ki je bil prvi strelec tekme, zanesljivo dobili odločilno sedmo tekmo in se uvrstili v konferenčni polfinale končnice v ligi NBA. Charlotte Hornets so premagali s 33 točkami prednosti.

Miami na odločilni tekmi niti za trenutek ni pustil možnosti Charlottu, ki je bil vseskozi v zaostanku.

V prvem polčasu je bil nerešljiva uganka za Sršene najboljši slovenski košarkar Goran Dragić, ki je do glavnega odmora dosegel 17 točk, na drugi strani parketa pa povsem onemogočil najnevarnejšega košarkarja Charlotta Kembo Walkerja.

Najboljše poteze Gorana Dragića:

Dragić je tudi drugi polčas začel odločno in imel po treh četrtinah ob svojem imenu že 25 točk, Miami pa je vodil že za 30 točk. Celotno zadnjo četrtino je 29-letnik le še spremljal s klopi, Vročica pa se je zanesljivo uvrstila v konferenčni polfinale, kjer ga čaka Toronto Raprtors.

Le točko od rekorda

Na prvi odločilni tekmi kariere je Dragić le za točko zgrešil svoj točkovni rekord v letošnji sezoni in tudi rekord kariere v končnici ligi NBA. Tega je postavil pred nekaj manj kot šestimi leti v dresu Phoenix Suns proti San Antonio Spurs, ko je dosegel 26 točk.

Prvaki (za)blesteli tudi brez Curryja

V drugem krogu končnice so Golden State Warriors na prvi tekmi ugnali Portland Trail Blazers s 118:106, čeprav je trojica Lillar-Aminu-Crabbe dosegla več kot polovico točk za Trail Blazerse. Pri Golden Statu, ki je igral brez poškodovanega Stepha Curryja, je s trojnim dvojčkom blestel Draymon Green.

Branilci naslova so z eno izgubljeno tekmo izločili Houston Rockets. Na drugi strani je Portland presenetljivo izločil favorite Los Angeles Clippers s 4:2 v zmagah. Clippers so se zlomili po poškodbah prvih dveh nosilcev igre na peti tekmi - Chrisa Paula in Blakea Griffina.