Nedelja, 6. 8. 2017, 22.13

Slovenija osvojila turnir v Mariboru

Slovenija letela na krilih Dončića in Dragića, poškodba Čančarja

Goran Dragić | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Slovenska košarkarska reprezentanca je osvojila turnir v Mariboru, potem ko je po Madžarski z 88:80 premagala še Češko. Prvi strelec naše izbrane vrste je bil spet Luka Dončić, ki se je tokrat zaustavil pri 20 točkah. Kapetan Goran Dragić jih je prispeval 18. Nekaj slabe volje pa je vnesla poškodba razpoloženega Vlatka Čančarja, ki si je, kot kaže, zvil gleženj.

Slovenci so se za skupno zmago na turnirju v Mariboru pomerili s Češko. Ta je v soboto s kar 85:51 premagala Madžare - ti so dan pred tem izgubili proti Sloveniji s 64:84. Pri Čehih v letošnji reprezentančni akciji ni Jana Veselyja, kljub temu pa imajo reprezentanco, ki zna ponagajati na papirju bolj kakovostnim ekipam.

To so pokazali tudi tokrat. Hitro so pobegnili na 9:2, a so se slovenski košarkarji kmalu prebudili in prišli na 11:12. V prvi četrtini obramba ni bil prava, saj so v osmih minutah prejeli kar 20 točk. Po prvi četrtini je bilo 23:24. Zato pa so izbranci Igorja Kokoškova pokazali v začetku druge četrtine povsem drugačen obraz, potem ko so zrežirali delni izid 8:0 (30:24). A so nato na prelahek način dopustili, da se je razmerje sil pri 30:30 spet izenačilo.

Dončić in Dragić prva strelca, poškodba Čančarja

Luka Dončić je bil z 20 točkami spet najboljši strelec slovenske reprezentance. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Luka Dončić je bil z 20 točkami spet najboljši strelec slovenske reprezentance. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Goran Dragić je bil ob koncu druge četrtine pri 12 točkah. V tem delu igre se je strelsko razigral še Dončić, ki je ob dveh trojkah dosegel osem točk za najvišje vodstvo Slovenije z 48:39.

Zato pa so gostitelji po odmoru padli z agresivnostjo in Čehi so se spet vrnili v igro za zmago in po tretji četrtini celo vodili s 66:65.

Ključen trenutek je bil pri rezultatu 74:74, ko je Klemen Prepelič dosegel pet zaporednih točk, da se je Slovenija odcepila. Ko je trojko za 84:77 zadel še Dončić, je bila Slovenija pred tretjo zmago. Najmlajši mož v slovenski reprezentanci je bil spet najboljši strelec. Tokrat se je zaustavil pri 20 točkah in 8 skokih, kapetan Dragić pa pri 17 točkah in šestih podajah.

Nekaj slabe volje je prinesla poškodba Vlatka Čančarja, ki je bil sicer razpoložen za igro (14 točk ,5 skokov, 2 podaji), parket pa je, kot kaže, zapustil z zvitim gležnjem.

Slovenija bo naslednji pripravljalni tekmi odigrala prihodnji koenc tedna v Opatiji na Hrvaškem proti domači izbrani vrsti in Ukrajini, tam pa se bo izbani vrsti priključil tudi Američan Anthony Randolph, ki se je v ZDA poročil s svojo izbranko.