23. 11. 2007,
16.59

Petek, 23. 11. 2007, 16.59

Presenečenje v Ljubljani

Košarkarji Geoplina Slovana so v 1. krogu lige NLB na domačem igrišču premagali Union Olimpijo

G. Slovan : U. Olimpija 78:76 (18:23, 39:39, 57:57)

Dvorana Kodeljevo, gledalcev 1100

Sodniki: Herceg (Hrvaška), Rutešič in Vojinovič (oba Črna gora).

Geoplin Slovan: Mlakar 2, Modrič 23 (3:3), Klobučar 8 (4:7), Clemons 17 (4:7), Novak 6 (1:2), Vesely 6 (0:2), Jovanovič 7 (1:2), Samadan 9 (1:2).

Union Olimpija: Bailey 8, Dončič 6, Zupan 20 (7:8), Hukič 1 (1:2), Taylor 10 (4:6), Milič 24 (2:2), Močnik 4, Anderson 3.

Prosti meti: Geoplin Slovan 14:25, Union Olimpija 14:18.

Met za 3 točke: Geoplin Slovan 10:20 (Modrič 4, Clemons 3, Samadan 2, Novak 1), Union Olimpija 4:17 (Dončič 2, Zupan 1, Anderson 1).

Osebne napake: Geoplin Slovan 17, Union Olimpija 24.

Ljubljanski derbi je takoj na začetku sezone v ligi NLB postregel z velikim presenečenjem. Olimpija, ki velja za velikega favorita v slovenskem državnem prvenstvu, je namreč na Kodeljevem morala priznati premoč mestnemu tekmecu Slovanu. Ta je predvsem na krilih Stipeta Modriča (23 točk) in Eniqueja Clemonsa (17) dovolj zbrano odigral izenačeno končnico tekme in tako vpisal prvo zmago v novi sezoni tega tekmovanja. Na drugi strani sta bila strelsko razpoložena le Milič (24) in Zupan (20), slednji je ob koncu tekme poskusil tudi z metom za tri točke, a zgrešil in veselje prepustil Slovanovim navijačem.

Olimpija je sicer tekmo začela poletno in povedla s 6:0, v deveti minuti pa že za osem točk (19:11). Slovan je odtlej vztrajno zmanjševal zaostanek in v 16. minuti je z zabijanjem Jovanoviča prvič povedel (34:33). Tega vodstva Kodeljevčani niso več dali iz rok, pa čeprav so jim bili zeleno-beli ves čas tesno za petami. Tri minute do konca je gostiteljem uspelo napraviti otipljivejšo prednost, a Olimpija je še enkrat več - 38 sekund pred koncem tekme - izenačila (76:76).

Toda 20 sekund do konca je prosta meta uspešno izvedel Clemons in tako zapečatil usodo Olimpije. Slednja je prav ob koncu poskusila z metoma za tri točke, toda poskusa Baileyja in Zupana nista bila dovolj natančna.

Slovan bo v drugem krogu v nedeljo gostoval pri Širokem, medtem ko bo Olimpija že dan prej gostila Helios.