2. 12. 2007,
22.58

Nedelja, 2. 12. 2007, 22.58

Poraz ''mrežic'' in ''kraljev''

V profesionalni košarkarski ligi NBA so bile v noči na torek odigrane tri tekme. Boštjan Nachbar je na domačem parketu z ekipo New Jersey Nets zabeležil tretji letošnji poraz.

Junak tekme v New Jerseyju je bil branilec New Orleansa Chris Paul, ki je 2,6 sekunde pred koncem s polaganjem odločil tekmo. Skupno je dosegel 27 točk (največ v sezoni), ob tem pa zbral še sedem podaj in šest skokov. Gostitelji, ki so tretjo četrtino dobili s 30:16, so sicer igrali brez poškodovanega Vincea Carterja. Njegove odsotnosti nista mogla nadoknaditi niti Richard Jefferson (32 točk) in Jason Kidd, ki mu je le skok manjkal do novega trojnega dvojčka (14 točk, 10 podaj, 9 skokov). Svoje priložnosti v 16 minutah ni izkoristil niti Nachbar, ki je iz igre metal 2:6 in dosegel štiri točke, dva skoka, podajo in blokado, toda ob tem je izgubil kar pet žog.

Enako število žog je tekmecem podaril tudi Udrih na tekmi z Jazzom, ki je že v prvi četrtini napravil razliko 17 točk (35:18) in tako že zgodaj postavil temelje četrti zaporedni zmagi. Udrih je sicer dobil zajetno minutažo, saj je bil na parketu 29 minut, v tem času pa je zbral 11 točk (met 4:12), dve podaji, skok in ukradeno žogo. Slovenski košarkar se je na tekmi izkazal predvsem 1:26 minute pred koncem tretje četrtine, ko je s polaganjem in dodatnim prostim metom goste približal na deset točk zaostanka (73:83). Pri gostiteljih je največji delež prispeval Carlos Boozer (32 točk, 10 skokov), izkazal pa se je tudi Andrej Kirilenko (15 točk, osem skokov, osem podaj, tri blokade).

Denver je pred domačimi navijači na krilih Allena Iversona gladko odpravil Cleveland. Iverson je tekmo končal s 37 točkami (met 14:20), J. R. Smith jih je dodal 29, Carmelo Anthony pa za tretjo zaporedno zmago 22. Na drugi strani je bil kot običajno najbolj razpoložen LeBron James (27 točk).

Liga NBA, 12. november:

New Jersey : New Orleans 82:84 Jefferson 32, Kidd 14 in 10 podaj, Nachbar 4, 2 skoka in podaja v 16 minutah; Paul 27, Chandler 14 in 12 skokov

Denver : Cleveland 122: 100 Iverson 37, Smith 29; James 27, Newble 17

Utah : Sacramento 117:93 Boozer 32 in 10 skokov, Kirilenko 15; Salmons 22, Martin 21, Udrih 11, skok in dve podaji