28. 4. 2008,
7.55

Ponedeljek, 28. 4. 2008, 7.55

Po treh zmagah visok poraz ''ostrog''

V profesionalni košarkarski ligi NBA so bile v noči na ponedeljek odigrane štiri tekme prvega kroga končnice. Detroit, Cleveland in New Orleans so se veselili pomembnih zmag v gosteh.

V Phoenixu je bil mož odločitve Boris Diaw, ki je tekmo končal z 20 točkami, 10 skoki in osmimi podajami, Raja Bell pa je v prvem polčasu, ki je bil popolnoma v domeni gostiteljev, zadel kar 21 od svojih skupno 27 točk. "Mislim, da so bili tekmeci malce preveč sproščeni, ko so vodili že s 3:0 v zmagah. Mi pa smo na tekmo prišli s pravim odnosom, z željo po zmagi. Nismo se predali in to nas je nagradilo," je po tekmi dejal Diaw. Pri gostih se je še najbolj izkazal Tony Parker z 18 točkami, Tim Duncan pa je ob skromnem metu (6:18) dvoboj končal s 14 točkami in 10 skoki.

Na drugi tekmi končnice zahodne konference je Dallas vnovič izgubil proti New Orleansu (84:97) in je na pragu izpada, saj ''sršeni'' vodijo že s 3:1. Za razliko od tretje tekme je bil vnovič na "svoji ravni" David West, ki je dosegel 24 točk, izdatno pa sta mu pomagala tudi Peja Stojaković z 19 in Chris Paul s 16 točkami. Pri gostih je Dirk Nowitzki v statistiko vpisal 22 točk in 13 skokov, povsem pa sta razočarala Josh Howard (met 3:16) in Jason Kidd, ki je dosegel le tri točke, tri podaje in štiri skoke, dobrih sedem minut pred koncem pa je bil izključen po nešportni osebni napaki nad Jannerom Pargom.

Tik pred napredovanjem v drugi krog končnice v vzhodni konferenci je Cleveland, ki je v gosteh premagal Washington s 100:97 in vodi s 3:1. Glavno vlogo na tekmi je pričakovano odigral LeBron James, ki je zabeležlil 34 točk in 12 skokov, 5,4 sekunde pred koncem pa je podal Delonteju Westu (21 točk), ki je zadel odločilno trojko. V dvoboju med Philadelphio in Detroitom pa je izid izenačen na 2:2, potem ko so Bati tokrat na tujem parketu slavili s 93:84. Za zmago se lahko zahvalijo predvsem Tayshaunu Princeu, ki je le enkrat zgrešil pri metu iz igre in zbral 23 točk. Gosti so sicer tekmo na svojo stran nagnili v tretji četrtini, ki so jo dobili kar s 34:16.

Liga NBA, 1. krog končnice:

Vzhod: Washington : Cleveland 97:100 /1:3/ Jamison 23 in 11 sk., Butler 19; James 34 in 12 sk., West 21

Philadelphia : Detroit 84:93 /2:2/ Young 15, Green 13; Prince 23, Wallace 20 in 10 sk.

Zahod: Phoenix : San Antonio 105:86 /1:3/ Bell 27, Diaw 20 in 10 sk.; Parker 18, Duncan 14 in 10 sk.

Dallas : New Orleans 84:97 /1:3/ Nowitzki 22 in 13 sk., Terry 20; West 24, Stojaković 19