1. 8. 2010,
18.18

Nedelja, 1. 8. 2010, 18.18

Po težkem boju še drugič do prestižne lovorike

Slovenska košarkarska reprezentanca je po težkem finalnem boju proti Avstralcem (71:60) drugič v zgodovini turnirja Borislava Stankovića osvojila prestižno trofejo.

Po četrtkovem porazu so varovanci Memija Bečirovića tekmece tokrat ugnali z 71:60, najboljši strelec pa je bil Sani Bečirović z 20 točkami. Slednji je bil skupaj z Goranom Dragićem izbran v prvo peterko turnirja, medtem ko je član Phoenixa postal tudi MVP turnirja.

V prvi četrtini je bila igra Slovenije precej nepovezana, v napadu je bilo preveč zgrešenih metov, zlasti za tri. V drugi četrtini se je igra vendarle popravila, varovanci Memija Bečirovića so naposled s trojko Gorana Dragiča le povedli (24:23). Polčas so dobili z 29:27.

V drugem polčasu so Slovenci vztrajno večali prednost, po dveh trojkah Sama Udriha, ki je v prvem polčasu zgrešil nekaj metov z razdalje, so v 27. minuti povedli s 46:34, kar je bila tudi najvišja prednost na tekmi. Izkazal se je tudi Primož Brezec, ki je z razdalje žogo skozi obroč spravil kar trikrat.

V zadnji četrtini so Avstralci vstali od mrtvih in v petih minutah slovensko prednost 12 točk znižali na tri (52:49). Selektor Bečirović je zahteval odmor, v katerem je nad svojimi varovanci krepko povzdvignil glas. Ta poteza se je obrestovala, saj so Slovenci z dvema zaporednima trojkama Mihe Zupana in Bečiroviča znova povedli za 9 točk (58:49).

Avstralci so ves čas držali stik in se dve minuti pred koncem znova približali na tri točke razlike (60:57), a so košarkarji v zelenem ostali zbrani. Gašper Vidmar je brez težav zadel pod košem, Udrih pa je s trojko zadel za 65:57. V končnici so Avstralci popolnoma odpovedali, Slovenci so končni izid postavili s prostimi meti.