Eurocup Union Olimpija

Sreda, 19. 10. 2016, 19.28

Eurocup, 2. krog

Nemška ovira previsoka za oslabljeno Olimpijo

V drugem krogu Eurocupa so oslabljeni košarkarji Uniona Olimpije z 82:87 izgubili pri nemškemu Ulmu.

Tako Ulm kakor tudi Union Olimpija sta v uvodnem krogu Eurocupa morala priznati premoč. Nemci so s kar 58:94 izgubili proti Valencii, Ljubljančani pa so na domačih tleh drago prodali kožo favoriziranemu Lokomotiv Kubanu (64:72). Po njunem medsebojnem obračunu še naprej brez zmage ostajajo zmaji, medtem ko so Nemci vsaj začasno skočili tik pod vrh lestvice, kjer ostaja Valencia, ki je doma izgubila proti Hapoelu.

"Čestitke Ulmu za zmago. Naš največji problem je bil, da smo premehko začeli. Naredili smo točno to, kar je Ulm želel: da začnemo tekmo mehko, jim dovolimo lahke odprte mete in tranzicijsko igro. Če prejmeš toliko točk v prvem polčasu na gostovanju, si v težavah. To je bil ključ. Naš cilj zagotovo ni bil, da odigramo takšen prvi polčas, da prejmemo toliko točk. Domačinu smo dovolili, da se sprosti. V drugem polčasu smo imeli podobne težave v odločilnih trenutkih tekme," je po tekmi dejal trener Olimpije Gašper Okorn,

Olimpija je igrala oslabljena, saj v Nemčijo niso odpotovali Blaž Mesiček (bolečine v hrbtu), Jure Pelko (gleženj) in Jan Barbarič (bolan).

Eurocup

Skupina D, 2. krog

Ulm : Union Olimpija 87:82 (63:56, 45:41, 25:23)
Morgan 15, Hobbs in Babb po 12; Jefferson 22, Oliver 15

Valencia : Hapoel Jerusalem 77:81 (58:61, 36:41, 16:20)

5. Union Olimpija 2 – 2

Dvajset ekip se bo v prvem delu tega tekmovanja potegovalo za 16 mest, ki vodijo v drugi del, kar pomeni, da bo iz vsake skupine le ena ekipa izpadla že decembra. Med najboljših 16 bo vsako moštvo odigralo šest tekem, sledili pa bodo izločilni boji na dve zmagi.