17.22

Chicago ZDA

Sobota, 23. 4. 2011, 17.22

Oklahoma še tretjič, Grizliji šavsnili

V končnici košarkarske lige NBA je Oklahoma proti Denverju povedla s 3:0, Memphies Grizzlies so ugnali San Antonio in povedli v medsebojnih srečanjih, Indiana je prvič vzela mero Chicagu.

Chicago je bil kot najboljša ekipa rednega dela lige na dobri poti, da se v drugi krog končnice uvrsti brez poraza. Toda Indiana, ki ji je voda že pošteno tekla v grlo, se je izvlekla in znižala na 1:3 v zmagah. Blestel je Danny Granger s 24 točkami, pri bikih pa se je poznal slab dan Derricka Rosa. Za svojih skromnih 15 točk je porabil kar 22 metov, Carlos Boozer pa je v zadnjih sekundah poskušal s trojko izsiliti podaljšek, a je zgrešil. Naslednja tekma bo v torek v Chicagu.

A pozitivni dosežek Indiane zbledi ob negativnem Dallasa. Moštvo pod vodstvom Dirka Nowitzkija je imelo še po treh četrtinah vse niti igre v svojih rokah. Proti Portlandu so vodili s 67:44, tudi ko je bil izid 67:49, ni nič kazalo, da bi se lahko Portland še rešil. Toda sledil je strelski mrk gostov, domači košarkarji pa so v zadnji četrtini naredili popoln preobrat ter z izidom 35:15 prišli do končne zmage s 84:82, s tem pa tudi do skupnega izenačenja na 2:2. Na smolo Dallasa se je v zadnjih 12 minutah "razletel" Brandon Roy, ki je v tem delu igre dosegel kar 18 od svojih 24 točk, Nowitzki pa je bil z 20 točkami sicer najboljši strelec poražencev, a se je v odločilnem delu pridružil neučinkovitim soigralcem ter ni več zadel. Končni izid je 40 sekund pred koncem postavil prav Roy, Dallas pa je nato še dvakrat poskušal s trojkami, a ni bi uspešen.

San Antonio se je znova spotaknil

Lažje delo so imeli igralci Oklahome. Serge Ibaka je na tretji tekmi z Denverjem izenačil rekord kariere z 22 točkami in dodal še 16 skokov, Kevin Durant je zbral 26 točk, Russell Westbrook pa 23. Vse to je bilo v seštevku dovolj za tretjo zmago v seriji in zdaj ekipo loči le še ena zmaga od nadaljevanja v končnici, ki bi bilo za Oklahomo prvo po selitvi iz Seattla leta 2008.

Prvopostavljena ekipa zahoda San Antonio se je znova spotaknila. Memphis je tokrat slavil z 91:88 in povedel z 2:1. Zach Randolph je bil mož odločitve s 25 točkami, vključno s trojko pol minute pred koncem. Gostje so zaostajali že za 15 točk, vendar so se v zadnjih minutah vrnili med žive in dvakrat izenačili, nazadnje na 80:80. A nazadnje je bilo tudi 23 točk Manuja Ginobilija in 16 Tonyja Parkerja premalo za kaj drugega kot tesen poraz.

Končnica lige NBA (konferenčni četrtfinale):

Indiana Pacers : Chicago Bulls 89:84 /1:3/ Granger 24, 10 sk., Hibbert 16; Noah 21, 14 sk., Deng 16

Portland Trailblazers :Dallas Mavericks 84:82 /2:2/ Roy 24, Aldridge 18; Nowitzki 20, Terry 13

Memphis Grizzlies : San Antonio Spurs 91:88 /2:1/ Randolph 25, Gasol 17; Ginobili 23, Parker 16

Denver Nuggets : Oklahoma City Thunder 94:97 /0:3/ Smith in Hilario 15; Durant 26, Westbrook 23