Željko Obradović

Ponedeljek, 30. 5. 2016, 9.38

Obradoviću pljunili v obraz, tekma prekinjena (video)

1

Navijači Galatasaraya so v polfinalu turškega prvenstva proti Fenerbahčeju prikazali temno plat navijanja. Pljunili so glavnega trenerja Fenerbahčeja Željka Obradovića, na parket pa zmetali številne predmete.

Po treh tekmah polfinala turškega državnega prvenstva Fenerbahče proti Galatasarayu v zmagah vodi z 2:1. Drugi je v nedeljo znižal izid, potem ko je bil uspešnejši s 65:63, a so škandalozni dogodki očrnili predstavo.

Ob koncu tretje četrtine so tekmo prekinili za 15 minut, potem ko so navijači Galatasaraya na igrišče zmetali različne predmete (od vžigalnikov do polnilcev za mobilne telefone). Eden od navijačev je šel tako daleč, da je celo pljunil v obraz priznanega trenerja Fenerbahčeja Željka Obradovića.

"Videl sem fotografijo, na kateri ima Obradović na obrazu pljunek. Tisti, ki je to naredil, ni človek. Obsojam to!​" je dejal trener Galatasaraya Ergin Ataman, medtem ko je Obradović skušal ostati miren: "Na začetku sezone sem rekel, da bi najraje govoril le o košarki. Vsi, ki so gledali prva dva obračuna v naši dvorani in tretjega na gostovanju, so lahko videli razliko. To je edino, kar želim povedati."

Ekipi igrata na tri dobljene tekme, prvi finalist pa je že znan, potem ko je Anadolu Efes ekspresno v treh tekmah izločil Darussafako.