Thermometer Blue 1,28

Darušafaka Evroliga navijači Beograd Crvena zvezda

Petek, 14. 10. 2016, 10.03

Neverjetno vzdušje navijačev Crvene zvezde, ob katerem se naježi koža #video

Podpora, ki so jo imeli košarkarji Crvene zvezde na prvi tekmi evrolige proti turški Darušafaki, je bila hvale vredna. Pionir je pokal po šivih, vzdušje pa je bilo takšno, kot si ga želi vsak klub.

Uvod v tekmo 1. kroga evrolige v beograjskem Pionirju je postregel z navijaškim šovom, ki je dal krila košarkarjem Crvene zvezde. Adrenalin jim je zaradi bučne podpore pognalo po žilah že ob predstavitvi ekip, igralci pa so se potem razleteli na parketu.

Po prvem polčasu so vodili s 44:30 in vse je kazalo, da bo Crvena zvezda brez težav zmagala na tekmi. A Darušafaka se je pod taktirko priznanega trenerja Davida Blatta vrnila v igro.

Tujci v vrstah turškega moštva so bili osrednja gonilna sila, da se je tehtnica na koncu prevesila na njihovo stran.

Crvena zvezda je še slabi dve minuti pred koncem vodila s petimi točkami razlike (67:62), a je naskok zapravila in izgubila s 70:73. Približno šest tisoč glasnih navijačev je premlevalo, zakaj so njihovi ljubljenci zapravili lepo prednost.