Thermometer Blue 0,68

državno prvenstvo Krk Union Olimpija košarka

Petek, 23. 12. 2016, 20.39

DP, prvi del, 12. krog

Primorska s stotico tik pod vrh, Rebec z izjemno trojko v zadnji sekundi pokopal Olimpijo

Krka Olimpija | Foto Grega Valančič/Sportida

Razburljivo tekmo 12. kroga slovenskega košarkarskega prvenstva med nekdanjima državnima prvakoma Krko in Olimpijo so po odlični zadnji četrtini v sredo z 68:65 dobili Novomeščani. Košarkarji druge Rogaške so bili boljši od Podčetrtka, vodilni Laščani pa od Portorožanov. V četrtek je Primorska visoko premagala zadnje moštvo.

Le štirje klubi so se v zgodovini dokopali do naslova slovenskega državnega prvaka. Prav v 12. krogu se merijo med seboj. Krka kot sedemkratni prvak je gostila Olimpijo, ki se lahko pohvali s kar 15 lovorikami. A v obeh primerih gre za klub s priponko "nekdanji prvak".

Po izključitvi Mihevca najprej navzdol, nato popoln preobrat Krke

Matic Rebec je bil eden od bolj zaslužnih, da je Krka na koncu po drami premagala Olimpijo. | Foto: Matic Rebec je bil eden od bolj zaslužnih, da je Krka na koncu po drami premagala Olimpijo.

Izjemno nervozno srečanje med Novomeščani in Ljubljančani, ki so do polčasa zmogli zgolj 26 oziroma 27 točk, je moral prvi predčasno končati Erjon Kastrati. Ta si je sredi tretje četrtine prislužil peto osebno napako.

Domačini so bili nezadovoljni s sojenjem, na kar je večkrat opozoril trener Krke Dejan Mihevc, ki je moral zaradi negodovanja in dveh tehničnih napak minuto pred koncem tretjega dela tekme predčasno zapustiti klop gostiteljev. Njegovi varovanci so po njegovi izključitvi najprej Olimpiji dopustili, da je povedla z največjo razliko na tekmi (11 točk), nato pa so našli recept, kako zaustaviti zmaje.

Eden od bolj zaslužnih za zmago, ki je vlekel voz Krke, je bil Matic Rebec. Z dvema prostima metoma in trojko je gostitelje povedel v vodstvo s 63:59. Ko je Olimpijin Grega Hrovat sedem sekund pred koncem rednega dela s trojko izenačil na 65:65 in je že kazalo na podaljšek, je Rebec z izjemno trojko prehitel sireno in Krki priigral zmago z 68:65. V zadnji četrtini je dosegel deset od 15 točk.

Zadnja prvaka šele februarja

Prav tako v okviru 12. kroga, a zaradi domžalskega udejstvovanja v ligi prvakov šele s precejšnjo zamudo, 4. februarja 2017, pa se bosta med seboj udarila tudi zadnja prvaka, torej Tajfun in Helios Suns.