Liga NBA Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić Russell Westbrook Charlotte Hornets

Petek, 30. 12. 2016, 7.00

Liga NBA, 29. december

Goran Dragić se je žrtvoval, a mu je spodletelo #video

Košarkarji Miami Heat so izgubili še šesto zaporedno tekmo v gosteh v ligi NBA. Na gostovanju v Charlottu so ostali praznih rok (82:91), pomagala jim ni niti vrnitev slovenskega legionarja Gorana Dragića, ki so ga ovirale bolečine v hrbtu. V 32 minutah je ta ob skromnem odstotku meta iz igre dosegel le pet točk.

Najboljši košarkar Miamija Goran Dragić, ki je na zadnjih 15 tekmah v ligi NBA v povprečju krepko presegal mejo 20 doseženih točk na tekmo, je bil v noči na petek neprepoznaven. Ljubljančan se je žrtvoval za ekipo in se vrnil na parket, čeprav še ni povsem pripravljen na vrhunske napore. Bolečine v hrbtu ga še vedno ovirajo, a je stisnil zobe in pomagal soigralcem. Namera se mu ni posrečila.

Vrhunci prvega polčasa dvoboja v Charlottu:

V 32 minutah je iz igre zadel le dva meta, dvoboj pa končal pri zanj zelo skromnih petih točkah. Bolj se je izkazal v rubriki podaj (osem). "Goran na tej tekmi po mojem mnenju ne bi smel biti na parketu, a je prevladala želja, da pomaga ekipi. Njegovo gibanje po igrišču ni bilo takšno, kot smo od njega vajeni. Verjetno je igral na polovici svojih zmožnosti ali pa celo manj. Fantje nočejo pustiti drug drugega na cedilu," je poudaril trener Miamija Erik Spoelstra. Slovenec se je tako žrtvoval za ekipo in se po tekmi predaha, ko ni kandidiral za dvoboj z Oklahomo Cityjem, vrnil na klop.

Pri zmagovalcih je bil z 22 točkami najboljši Kemba Walker, pri gostih, ki imajo ob desetih zmagah kar 23 porazov, pa je dve manj dosegel Josh Richardson. Charlotte, četrti v vzhodni konferenci, si je zmago zagotovil v tretji četrtini, ki jo je dobil z 31:17.

"Res smo dobri. Če bi vsako tekmo začeli tako, kot smo tretjo četrtino, potem bi bili resnično dobra ekipa," je po tekmi povedal Nicolas Batum, ki je k zmagi dodal 16 točk, 13 skokov in osem podaj.

Ena izmed osmih podaj Gorana Dragića:

Vročica iz Miamija je sicer dobila prvi polčas, a v nadaljevanju popustila. Sršeni iz Charlotta so se razigrali, Miami pa je izgubil že šesto gostovanje zapored v ligi NBA.

Miami bo v noči na soboto gostoval v Bostonu.

Sodnik izključil Westbrooka

Memphis Grizzlies so brez težav premagali Oklahoma City Thunder s 114:80, pri čemer je s 25 točkami naziv strelca tekme pripadel Marcu Gasolu. Prvi zvezdnik gostov Russell Westbrook je tekmo končal pri 21 točkah, sredi tretje četrtine pa je bil izključen po dveh tehničnih napakah.

Cleveland Cavaliers, prva ekipa vzhodne konference, so s 124:188 odpravili Boston Celtics. Kyrie Irving je pri zmagovalcih vpisal 32 točk in 12 podaj, Kevin Love je dosegel dve točki manj in imel 15 skokov, LeBron James pa je 23 točkam dodal 11 podaj in osem skokov. Pri gostih je Isaiah Thomas zbral 31 točk in devet podaj.