Ponedeljek, 27. 11. 2017, 0.00

Liga NBA, 26. november

Goran Dragić z izjemnim zaključkom Miami popeljal do nove zmage #video

Goran Dragić | Foto Getty Images

Košarkarji Miami Heat so v gosteh premagali Chicago Bulls s 100:93 in dosegli četrto zmago v zadnjih petih tekmah. Za zmago je bil najbolj zaslužen slovenski reprezentant Goran Dragić, ki je bil s 24 točkami najboljši strelec tekme, polovico jih je dosegel v zadnjih šestih minutah.

Miami je po zmagi pri najslabši ekipi v ligi Chicagu (trenutno tri zmage in 15 porazov) zdaj pri desetih zmagah in devetih porazih.

V United Centru v Chicagu so košarkarji Miamija trepetali za pričakovano zmago. Šest minut pred koncem tekme so vodili samo za dve točki (80:78), a nato je vajeti v svoje roke vzel Goran Dragić.

V minuti igre je poskrbel za strelsko serijo 8:0 (zadel je za tri, dva prosta meta, dosegel še koš in izsilil tudi prosti met, ki ga je zadel) ter poskrbel, da se je Miami odlepil. Do konca tekme je dosegel še štiri točke in tekmo kot najboljši strelec Miamija končal pri 24 točkah. Polovico jih je dosegel v zadnjih šestih minutah.

Iz igre je metal sijajnih 63,6 odstotka uspešno (4/7 za tri) in zadel šest od sedmih prostih metov. Poskrbel je še za tri podaje in dva skoka v 33 minutah igre, največ pri vseh košarkarjih Miamija.

Miami v torek čaka gostovanje pri Cleveland Cavaliers.