Petek, 26. 1. 2018, 6.40

liga NBA, 25. januar

Drama v Miamiju, po kateri si je vroči Dragić očital marsikaj #video

Goran Dragić Sacramento Miami | Foto Guliver/Getty Images

Košarkarji Miamija so na domačem parketu v razburljivem srečanju izgubili proti Sacramentu (88:89). Goran Dragić se je vrnil po dveh tekmah, ki ju je izpustil zaradi poškodbe kolena. Bil je najboljši strelec Vročice (23 točk), a si v zadnjih napadih dovolil nekaj napak, po katerih je soigralcem dejal, da je odgovoren za poraz.

Miami se je po petih zaporednih gostovanjih vrnil domov. Pričakoval je zmago nad Sacramentom, ki mu v tej sezoni ne gre najbolje v ligi NBA, a se je uštel. Gostitelji so se po zaostanku v tretji četrtini prebudili in si sedem minut pred koncem, tudi po zaslugi razigranega povratnika Gorana Dragića, priigrali lepo prednost (83:71).

Sledile so minute, v katerih se je jeziček na tehtnici prevesil na stran gostov. Košarkarji Miamija so težko dosegali koše. Gostje iz Kalifornije so počasi, a zanesljivo topili zaostanek, le nekaj sekund pred piskom sirene pa je mladi novinec De'Aaron Fox z zabijanjem popeljal Sacramento v vodstvo (89:88). Josh Richardson je zapravil met za zmago, Miami pa je doživel nepričakovan poraz.

Vrhunci srečanja v Miamiju:

Kapetan slovenske reprezentance, ki je lani postala evropski prvak, je bil na tekmi strelsko razpoložen. S 23 točkami in natančnim metom iz igre je bil prvi strelec ekipe. Razpoloženje so mu pokvarile zadnje minute, v katerih je Miami zapravil prednost in ostal brez načrtovane zmage.

Dragić odgovoren za poraz

Poldrugo minuto pred koncem, ko je Miami še vodil 86:83, je 20-letni Fox ukradel žogo Dragiću in zdrvel v protinapad, v zadnjem napadu Sacramenta pa jo je Ljubljančanu ponovno zagodel mladi košarkar s številko 5. Srb Bogdan Bogdanović je zgrešil met za dve točki, a se je nato do žoge, čeprav ji je bil najbližje Dragić, dokopal Fox in priskrbel Kraljem vodstvo.

"Svojim soigralcem sem dejal, da sem se slabo odzval v tem napadu. Foxu ne bi smel pustiti, da je prišel do žoge. Tega nisem storil, zato sem odgovoren za poraz. To je bila moja napaka," je prevzel odgovornost izkušeni slovenski branilec in dodal, da si Miami sploh ni zaslužil zmage, saj je pokazal premalo borbenosti.

Pri Miamiju, ki je po nizu sedmih zaporednih zmag na zadnjih šestih tekmah štirikrat izgubil, sicer še vedno veliko govorijo o tem, da so njegovi košarkarji na čelu z Goranom Dragićem neupravičeno ostali brez mesta na februarski tekmi zvezd v Los Angelesu.

Miami ima zdaj 27 zmag in 21 porazov, Sacramento pa je dosegel šele 15. zmago v tej sezoni. Prvič po letu 2001 je zmagal v Miamiju, sploh prvič, odkar je v ligi NBA, pa je v sezoni v gosteh premagal oba predstavnika Floride, Orlando in Miami.

Liga NBA, 25. januar:

Miami Heat : Sacramento Kings 88:89
Dragić 23 (met za tri 3/5, met za dve 5/9, prosti meti 4/4), 2 sk., 1 asist., 3 izg. žoge, 1 ukr. žoga v 31 minutah, Ellington 20, Winslow 11; Hield 24 (met za tri 4/7), Fox 14, Bog. Bogdanović 11, Randolph 10, 10 sk.

Oklahoma City Thunder : Washington Wizards 121:112
Westbrook 46 (met iz igre 19/29), 6 sk., 6 asist., 6 izg. žog, George 18, Anthony 13, 8 sk., Adams 12, 10 sk.; Beal 41 (met iz igre 15/26), 12 sk., 7 asist., 5 izg. žog, Wall 21, 12 asist., Morris 20, 9 sk., Porter Jr. 11

Denver Nuggets : New York Knicks 130:118
Harris 23, Lyles 21, Jokić (10 asist., 7 sk.) in Murray 18, Chandler 16, Plumlee 14; Porzingis (7 sk.) in Beasley 21, Kanter 20, 7 sk., Burke 18, 11 asist.

Golden State Warriors : Minnesota Timberwolves 126:113
Durant 28 (met za tri 6/9), 11 asist., 10 sk., Curry (9 asist., met za tri 5/9) in Thompson (met za tri 7/9) 25; Towns 31, 11 sk., Crawford 21, Teague 17, Gibson 12, 10 sk.