Thermometer Blue 0,15

Petek, 10. 3. 2017, 22.06

Evroliga, 25. krog

Dončić z Realom zmlel Crveno zvezdo

V četrtek je Jaka Blažič z Baskonio v 25. krogu košarkarske evrolige zmagal v gosteh pri Fenerbahčeju in dosegel pomembno zmago v boju za končnico. Luka Dončić je z Realom doma pometel s Crveno zvezdo.

Košarkarji so dokončali delo v 25. krogu košarkarske evrolige. Uspešna sta bila tudi oba Slovenca, ki sta danes igrala, mladi zvezdnik Reala Luka Dončić je s špansko ekipo premagal Crveno zvezdo z 98:68, Aleksej Nikolić pa je bil z nemškim Brose Basketom v gosteh boljši od Anadoluja Efesa s 87:68.

Nemci so brez večjih težav premagali turške tekmece, delček pa je k uspehu prispeval tudi Nikolić. Na parketu je tokrat preživel 11 minut, dosegel je štiri točke, dodal pa še po en skok in podajo.

Real je lažje od pričakovanj strl Beograjčane. Ti so pokleknili že v prvi četrtini, ki so jo domači dobili z 38:24, potem pa je Real v vsaki četrtini še nekaj dodal in na koncu visoko zmagal, čeprav se je ustavil tik pod stotico.

Razpoložen je bil tudi Dončić, ki je dosegel nekaj atraktivnih košev in navdušil navijače. Na koncu je v 19 minutah končal pri sedmih točkah, dodal pa še štiri skoke in pet podaj.

Že v četrtek je od Slovencev nastopil Jaka Blažič. Njegova Baskonia Vitoria je v gosteh premagala Fenerbahče Istanbul z 79:74. Blažič je k pomembni zmagi Baskov v boju za zgornjo polovico lestvice prispeval sedem točk. Blažič je na igrišču preživel deset minut, v statistiko pa dodal še en skok.

Moštvo Zorana Dragića Emporio Armani je v Tel Avivu izgubilo z 82:92, slovenskega košarkarja zaradi poškodbe ni v ekipi.

Četrtek:

CSKA : Galatasaray 85:69 (65:49, 46:29, 13:17)
De Colo 22, Hines 13; Mičov 18, Koksal 13

Fenerbahče : Baskonia 74:79 (55:61, 35:43, 18:19)
Bogdanović 26, Datome 10; Larkin 19, Luz 10, Blažič 7 točk (met iz igre 3/5, za dva 2/4) in skok v 10 minutah.

Žalgiris : Panathinaikos 64:58 (34:41, 19:31, 9:17)
Westermann 14, Milaknis 13; Pappas 13, Singleton 11

Maccabi : EA7 Armani 92:82 (70:61, 51:35, 26:20)
Rudd 17, Iverson 16; Sanders 19, Abass 13, Zoran Dragić zaradi poškodbe ni igral.

Barcelona : Unics 70:62 (55:44, 36:34, 24:20)
Perperoglou 13, Claver 12; Antipov 12, Colom 10

Petek:
Anadolu Efes : Brose Basket  68:87 (45:64, 32:42, 23:17)
Osman 15, Brown 13; Melli in Radošević po 16, Aleksej Nikolić 4, skok, podaja in ukradena žoga v 11 minutah

Real Madrid  : Crvena zvezda 98:68 (80:57, 63:44, 38:24)
Taylor in Ayon po 12, Luka Dončić 7, 4 skoki, 5 podaj in 2 ukradeni žogi v 19:24; Simonović 13, Jenkins

Olympiacos  : Darušafaka    81:73   (69:58, 48:33, 25:18)