Ponedeljek, 18. 3. 2013, 10.11

Nachbar in Zupan izkoristila minute, Drobnjak najučinkovitejši

Rabuza

Prejšnji konec tedna je med slovenskimi legionarji trem uspelo doseči dvomestno število točk. Nachbar in Zupan sta se ustavila točno pri desetih točkah, najučinkovitejši pa je bil Drobnjak s 14.

Miha Zupan je s Turk Telekomom izgubil še drugo zaporedno tekmo, po dolgem času pa 30-letnik ni začel v prvi postavi. Trener mu je namenil 14 minut, v katerih je Zupan dosegel 10 točk in dodal še tri skoke.

V Nemčiji je v manjšo krizo zašel Brose Baskets Boštjana Nachbarja, ki ni slavil na zadnjih treh srečanjih, pred tem pa so na 23 tekmah kar 21-krat zmagali. Kljub trem neuspehom še vedno zasedajo vrh nemškega prvenstva. Nachbar je, tako kot nekaj zadnjih tekem, začel na klopi in ob porazu proti predzadnjemu Frankfurtu dosegel 10 točk, v 17 minutah pa si prislužil tudi pet osebnih napak.

Vrh belgijskega prvenstva še vedno zasedajo košarkarji Oostendeja, pri katerih uspešno nastopa Dragiša Drobnjak. Ob tokratni zmagi proti Aalstarju je dosegel 14 točk, vendar za to potreboval kar 16 metov iz igre.

Italijansko prvenstvo je konec tedna videlo slovenski obračun med Jako Lakovičem (Avellino) in Goranom Jurakom (Angelica Biella). Slovenska legionarja se na igrišču nista srečala, saj Lakovič ob zmagi s 77:72 ni nastopil zaradi težav s stegensko mišico. Avellino je slavil še četrtič zapored, za poražence pa je Jurak devetim točkam dodal še osem skokov.

Državne lovorike v iranskem prvenstvu se je veselil Sani Bečirović, ki je v odločilni peti tekmi premagal Marka Milića.