2. 12. 2007,
22.09

Nedelja, 2. 12. 2007, 22.09

Ming zasenčil Jianliana

Košarkarji v ligi NBA so sinoči plenili pozornost kar na trinajstih tekmah. Na parket so stopili tudi trije slovenski legionarji.

Za tekmo v Houstonu, kjer so gostovali igralci Milwaukeeja, je bilo največ zanimanja na Kitajskem. Prvič v ligi NBA sta se pomerila dva košarkarja iz te države: že uveljavljenemu zvezdniku Houstona Yao Mingu se je na parketu v dresu tekmecev tokrat pridružil Yi Jianlian.

Čeprav je Ming pohvalil svojega rojaka in mu napovedal svetlo prihodnost v ligi NBA, pa je vsaj tokrat še obdržal status najboljšega Kitajca. Tako v medsebojnem obračunu, kjer je zmagal z 28 točkami in desetimi skoki proti Jianlianovim 19 točkam in devetim skokom, kot na moštveni ravni, saj je Houston zmagal s 104:88. Na Kitajskem je tekmo prenašalo 19 televizijskih postaj in v ligi NBA ocenjujejo, da je imela tekma največjo gledanost v zgodovini, saj naj bi bilo pred zasloni kar 200 milijonov navijačev.

Zvezdnik moštva Los Angeles Lakers Kobe Bryant je s 30 točkami dodal svoj običajni delež, Lamar Odom pa na svoji prvi tekmi sezone 18 točk in deset skokov, kar je bilo dovolj, da so Jezerniki preskočili Minnesoto, ki letos še nima zmage, 24 točk Ala Jeffersona pa je bilo premalo za upanje na presenečenje.

V Sacramentu, Beno Udrih za Kralje ni igral, so se veselili gostje iz Clevelanda. Končnica je bila tesna, vajeti pa je v odločilnih trenutkih prevzel zvezdnik Clevelanda James LeBron, ki je v zadnjih treh minutah dosegel osem točk. Skupaj jih je zbral 26, še boljši pa je bil domači košarkar Kevin Martin; tekmo je končal z 32, toda zgrešil je zadnji met dve sekundi pred koncem, s katerim bi lahko izsilil podaljšek.

Portlandu je do zmage nad Memphisom najbolj pomagal LaMarcus Aldridge s 30 točkami, osem manj pa jih je zbral Brandon Roy. Pri poražencih je bil Rudy Gay z 31 najučinkovitejši strelec tekme, toda tudi te točke in 19 Paua Gasola so bile premalo za zmago. Neuspešni so bili tudi košarkarji Miamija, ki jim ni pomagalo niti vodstvo z 12 točkami ter najboljši letošnji dosežek Shaquilla O'Neala (25 točk, 10 skokov): na drugi strani je bil Steve Nash, ki je v zadnji četrtini dosegel 11 točk zapored, tekmo končal s 30 ter zagotovil zmago Phoenixu, medtem ko je Miami po petih tekmah še brez uspeha.

Prvi poraz v sezoni so doživeli igralci drugega losangeleškega moštva Clippers. V Detroitu sta bila zanje usodna razpoložena Chauncey Billups (23 točk), zadel je pet trojk, in Antonio McDyess (14). Pri poražencih je Chris Kaman ob 25 točkah zbral še sedem skokov, kar pa je osem manj od njegovega povprečja.

Liga NBA, 9. november:

Charlotte : Indiana 96:87 Wallace 28, Okafor 25, 23 sk., Brezec 2, met iz igre 1-4, 2 skoka, 3 izg. žoge v 18 minutah; O'Neal 18, Murphy 16

Philadelphia : Toronto 103:105 Iguodala 26, Williams 21; Bosh 24, 10 sk., Parker 22, Nesterović 0, met iz igre 0-4, 8 skokov, podaja v 12 minutah

Miami : Phoenix 101:106 O'Neal 25, 10 sk., Williams (10 podaj) in Davis 21, Haslem 20, 13 sk.; Nash 30, Marion (24 sk.) in Barbosa 17

New York : Orlando 102:112 Randolph 23, 13 sk., Richardson in Curry 19; Nelson 24, 10 podaj, Howard 22, 20 sk., Lewis in Turkoglu 21

Boston : Atlanta 106:83 Garnett 27, 19 sk., Pierce 23; Horford in Johnson 16

Detroit : Los Angeles Clippers 103:79 Billups 23, Mohammed 15; Kaman 25, Maggette 19

New Orleans : San Antonio 85:97 Paul 18, West 15; Parker 27, Duncan 24, 12 sk.

Washington : Denver 92:118 Butler 21, Arenas 18, Jamison 17, 12 sk.; Anthony 32, Smith 16

Houston : Milwaukee 104:88 Ming 28, 10 sk., McGrady 21; Redd 26, Jianlian 19

Portland : Memphis 110:98 Aldridge 30, 10 sk., Roy 22, Jack 21; Gay 31, Gasol 19

Sacramento : Cleveland 91:93 Martin 32, Garcia in Salmons 18, Udrih ni nastopil; James 26, Brown 20, 11 sk.

Los Angeles Lakers : Minnesota 107:93 Bryant 30, Odom 18, 10 sk., Vujačić 4, met iz igre 2-4, skok, podaja v 6 minutah; Jefferson 24, 15 sk., Gomes 17

Seattle : Utah 101:103 Durant 20, Green 19; Boozer 27, 15 sk., Brewer 16, Williams 14, 11 podaj