Aleksej Nikolić Alen Omić Zoran Dragić Jaka Blažič Evroliga Luka Dončić Luka Dončić

Petek, 23. 12. 2016, 23.05

Evroliga, 14. krog

Poraza Blažičevih in Dragićevih, Dončić staknil poškodbo #video

Nadarjeni slovenski košarkar Luka Dončić si je na četrtkovem gostovanju v 14. krogu evrolige v Beogradu pri Crveni zvezdi poškodoval gleženj. Beograjčani so visoko premagali Real Madrid. V petek je bil z Baskonio neuspešen tudi Jaka Blažič, ki je s soigralci pri Panathinaikosu izgubil z 69:68. Praznih rok je v Barceloni ostal tudi Milano Zorana Dragića.

V Beogradu je pri Crveni zvezdi gostoval Real Madrid na čelu z Luko Dončićem, ki je v torek proti Brose Bamberg dosegel osebni rekord v statističnem indeksu v elitnem evropskem klubskem tekmovanju in kot najmlajši košarkar postal MVP kroga.

Vroče gostovanje v Srbiji pa se zanj ni razpletlo dobro. V enem od prodorov je namreč staknil poškodbo gležnja, Real pa je moral priznati visok poraz (70:82). Nadarjeni slovenski košarkar je igral 12 minut, v tem času pa dosegel eno trojko, v statistiko pa vpisal še dve podaji in skok. Ali bo moral zaradi poškodovanega gležnja kaj počivati, bo jasno v naslednjih dneh.

Kako se je Luka Dončić poškodoval:

Prvi od slovenskih legionarjev je na parket stopil Alen Omić, ki je z Anadolu Efesem v turškem derbiju preskočil Galatasaray. Center slovenske reprezentance se ni zaigral, v petih minutah pa ni zadel koša.

Veliko presenečenje je pripravil Brose Bamberg našega Alekseja Nikolića, ki je pred domačimi navijači z 82:68 preskočil Olympiacos. Slovenski organizator igre je igral vsega sedem sekund, v tem času pa je njegova statistika ostala prazna.

Fenerbahče z rekordom v podaljšku

Petek se je začel s ponovitvijo finala iz pretekle sezone. V Moskvi sta se udarila aktualni prvak CSKA in Fenerbahče. Turki so Rusom zadali šele drugi letošnji poraz v Evroligi. Fenerbahče je slavil v podaljšku, v katerem je povsem nadigral Moskovčane, in ga dobil z 20:4. To je rekordna razlika v podaljšku v tem tekmovanju.

Jaka Blažič je za Bakonio igral skromnih šest minut. Njegovo moštvo je izgubilo za točko. | Foto: Grega Valančič/Sportida Jaka Blažič je za Bakonio igral skromnih šest minut. Njegovo moštvo je izgubilo za točko. Foto: Grega Valančič/Sportida

Jaka Blažič je z Baskonio tesno izgubil pri Panathinaikosu. Slovenski legionar je igral le šest minut in v tem času v statistiko vpisal skok. Izgubil je tudi Milano Zorana Dragića, ki je premoč priznal Barceloni. Dragić je v slabih 15 minutah igre vpisal šest točk in tri skoke.