Luka Dončić Luka Dončić Zoran Dragić Jaka Blažič Alen Omić Aleksej Nikolić Evroliga

Petek, 14. 10. 2016, 23.26

Evroliga, 1. krog

Slovenski obračun po srhljivki pripadel Blažiču

Zoran Dragić | Foto Vid Ponikvar

V elitnem evropskem klubskem tekmovanju sta si v petek iz oči v oči zrla Baskonia Jake Blažiča in Efes Alena Omića. Po izjemno napeti končnici se je na koncu zmage veselil Blažič. Milano Zorana Dragića je v četrtek z 99:97 premagal Maccabi, že v sredo je nastopil Luka Dončić, ki je z Realom s 83:65 odpravil Olympiacos.

V petek sta se v Vitorii srečala slovenska reprezentanta Jaka Blažič in Alen Omić. Tesno zmago so slavili gostitelji, za katere je Blažič igral 30 minut in zbral osem točk ter sedem skokov. Omić je igral enajst minut in dosegel štiri točke.

V četrtek se je v boj podal Zoran Dragić in z Emporio Armani Milanom pred domačimi gledalci tesno, za dve točki, premagal Maccabi Tel-Aviv. V izjemno izenačenem obračunu (moštvi sta ob koncu prve četrtine in ob polčasu poravnani) so si Italijani prednost priigrali v tretji četrtini, po kateri so vodili za sedem. Isto prednost so držali še 49 sekund pred koncem, nato pa v dramatični končnici Maccabiju dopustili, da se je osem sekund pred koncem približal na zgolj točko. Na koncu jim je prednost le uspelo zadržati in vknjižiti prvo zmago. Dragić je k njej prispeval 11 točk (iz štirih poskusov je trikrat zadel), dodal še dva skoka in podajo.

Luka Dončić je z Real Madridom že v sredo zmagovito vstopil v novo sezono evrolige. Slovenski košarkar je bil 11 točkami, petimi skoki in tremi podajami eden najbolj zaslužnih, da so Madridčani visoko s 83:65 premagali grškega velikana.

Letošnja evroligaška sezona je doživela spremembo, saj 16 klubov ni razdeljenih po skupinah, ampak so vsi v eni in bodo igrali vsak z vsakim na domačih in gostujočih tleh.