liga prvakov Edo Murić Gašper Vidmar Sašo Filipovski Banvit

Nedelja, 30. 4. 2017, 22.01

Liga prvakov (Fiba), zaključni turnir

Slovenski trojček za las prekratek, da bi osvojil ligo prvakov

Sašo Filipovski | Foto Grega Valančič/Sportida

Sašo Filipovski, Gašper Vidmar in Edo Murić so bili del finala Fibine lige prvakov, v katerem so morali z 59:63 na koncu priznati premoč ekipi Tenerife, ki je tudi gostila zaključni turnir. Vidmar in Murić v finalu nista bila razpoložena.

Košarkarji turškega Banvita, ki jih vodi slovenski trener Sašo Filipovski, so na prvi tekmi polfinalnega turnirja lige prvakov pod okriljem Fiba Europe na Tenerifih premagali francoski Monaco s 83:74.

V nedeljskem finalu so se pomerili z gostiteljem. Gašper Vidmar je v tej sezoni kot kapetan ekipe že dvignil trofejo visoko v zrak, potem ko je Banvit osvojili turški pokal, v ligi prvakov pa je bilo moštvo Tenerife prevelik zalogaj.

Vidmar in Edo Murić nista bila razpoložena. Prvi je iz igre metal 1/5, drugi pa iz štirih poizkusov ni uspel zadeti koša.