Sreda, 7. 12. 2016, 22.16

Liga prvakov, 8. krog

Domžalčani visoko izgubili v Grčiji

Helios Suns | Foto Vid Ponikvar

Košarkarji Helios Suns so v 8. krogu lige prvakov izgubili z Arisom s 54:72 (18:16, 37:36, 46:53).

Košarkarji Helios Suns so v osmem nastopu v ligi prvakov doživeli sedmi poraz, tako da ostajajo prikovani na dno razpredelnice skupine A z zgolj teoretičnimi možnostmi za napredovanje v drugi del. Tokrat so Domžalčani pokleknili proti Arisu z osemnajstimi točkami zaostanka.

Za razliko od nekaterih prejšnjih tekem Helios Suns v Solunu ni bil v povsem podrejenem položaju. V prvem polčasu je bil celo večji del v prednosti, tudi po tretjem delu je bil dokaj blizu tekmecu, slabo pa je odigral zaključek tekme, v kateri je Aris prišel do visoke zmage.

Gostitelji so drugi polčas dobili s 36:17. V tretjem delu so Domžalčani dosegli devet točk, v zadnjih desetih minutah pa zgolj osem. Na osmih tekmah so Domžalčani le dvakrat presegli mejo 60 doseženih točk.

Naslednji teden jih čaka še ena zahtevna preizkušnja; v Domžalah bo gostoval vodilni Monaco.