Sobota, 7. 1. 2017, 7.12

Liga NBA, 6. januar

Dragić zaradi vroče krvi predčasno pod prho #video

Goran Dragić | Foto Guliver/Getty Images

Košarkarji Miami Heat so v noči na soboto s 127:100 izgubili pri Los Angeles Lakers. Goran Dragić je obračun zaradi ravsa predčasno končal. Uspešnejši so bili na gostovanju New York Knicks Saše Vujačića, ki ni igral, s 111:116 so premagali Milwaukee Bucks.

Dragić je odigral 22 minut tekme, preden ga je sodnik izključil zaradi ravsa z Jordanom Clarksonom v tretji četrtini, v tem času pa je dosegel 16 točk ter po tri skoke in podaje. Pri gostiteljih je bil s 24 točkami najboljši Lou Williams, Luol Deng pa je k zmagi dodal 19 točk in 14 skokov ter pomagal Los Angelesu do četrte zmage v 20 tekmah.

Dragić in Clarkson sta parket zapustila v tretji četrtini

Dragić je tekmo predčasno končal pri 16 točkah, saj je moral zaradi ravsanja z domačim košarkarjem Clarksonom s parketa že v tretji četrtini. Do tega je po poročanju ameriških medijev prišlo, potem ko je Dragić večkrat iskal kontakt s Clarksonom, ta pa mu je odgovoril tako, da ga je z obema rokama porinil na tla.

Oba igralca sta nato vstala in želela nadaljevati spor s pestmi, tako incident opisujejo poročevalci s tekme, a so jima nadaljnje obračunavanje preprečili. Tik preden sta se košarkarja zapletla v pravi pretep, so ju namreč narazen potegnili soigralci in klubski delavci, z drugega konca igrišča je prišel celo trener Miamija Erik Spoelstra, sodnik pa je oba poslal z igrišča.

Potem ko pri Vročici niso mogli več računati na svojega prvega strelca, ki je predčasno končal v slačilnici, so Jezerniki to dobro znali izkoristiti. V zadnji četrtini so prevzeli nadzor in tako prišli do komaj druge zmage v zadnjih desetih medsebojnih tekmah z Miamijem. Goste so nadigrali z nizom 19:4 v zadnji četrtini, v kateri je Williams dosegel 16 točk.

Willie Reed je zbral 22 točk in 12 skokov za Miami, ki je izgubil še sedmo od zadnjih osmih tekem ter deveto od desetih na gostovanjih. Pri Jezernikih, ki so skupno dosegli največ točk na tekmi to sezono, je D'Angelo Russell dosegel 19 točk, novinec Brandon Ingram 17, Julius Randle pa 15.

Vujačićevi prekinili niz porazov

Po šestih zaporednih porazih so do zmage le prišli New York Knicks Saše Vujačića. Odločilen korak k zmagi so pri Milwaukee Bucks naredili v zadnji četrtini, ki so jo dobili za 18 točk, kar je zadoščalo za slavje s 111:116. Najbolj razpoložen je bil s 26 točkami Carmelo Anthony, medtem ko Vujačić spet ni stopil na parket.

Aktualni prvaki Cleveland Cavaliers so bili v gosteh s 108:116 boljši od Brooklyna, LeBron James je ob zmagi dosegel 36 točk. Podprvaki Golden State Warriors pa so pred domačimi gledalci po podaljšku priznali premoč Memphis Grizzlies, ki so slavili 119:128. Pri poražencih se je Stephen Curry ustavil pri 40 točkah, pri grizlijih pa sta 27 točk dosegla Zach Randolph in Mike Conley.