Thermometer Blue 1,20

Saša Vujačić Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić NBA

Četrtek, 5. 1. 2017, 7.20

Liga NBA, 4. januar

Dragić zmagal in izgubil soigralca, Grk šokiral Vujačića, Westbrook razjezil sodnika #video

Goran Dragić | Foto Guliver/Getty Images

Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić je z Miamijem po dolgem času okusil slast zmage v ligi NBA. Vročica je zmagala v Sacramentu in prekinila niz osmih zaporednih porazov v gosteh, Ljubljančan pa je prispeval 19 točk. New York je brez pomoči Saše Vujačića nesrečno izgubil pred domačim občinstvom.

V ligi NBA sta v noči na četrtek nastopila dva kluba s slovenskima legionarjema. Miami je razveselil navijače s prvo zmago po šestih zaporednih porazih. V gosteh je odpravil Kralje iz Sacramenta, redne tekmece, ki jih je premagal že šestič zapored. Vročica je zmagala s 107:102, Goran Dragić, ki je odpravil bolečine v hrbtu, pa je v 30 minutah prispeval 19 točk. Bil je drugi najboljši strelec Miamija.

Moštvo s Floride je dočakalo zmago, dobro voljo v slačilnici pa je pokvarila novica, da je Justise Winslow zaradi poškodbe desne rame najverjetneje izgubljen do konca sezone. To je velik udarec za igro Miamija pod košem. Winslow bo odšel v petek pod nož.

Zmagoviti koš grškega reprezentanta na tekmi v New Yorku:

Grški reprezentant Giannis Antetokounmpo je odločil srečanje v New Yorku v korist Milwaukeeja z zmagovitim košem, ki ga je dosegel ob zvoku sirene. Mariborčan Saša Vujačić je dvoboj spremljal s klopi za rezervne igralce.

Westbrook razjezil sodnika

Največ točk je bilo doseženih v Charlottu, kjer je Francoz Nicolas Batum z 28 točkami postavil osebni strelski rekord sezone, pri gostih iz Oklahome Cityja pa je najbolj izstopal Russell Westbrook. Do že 17. trojnega dvojčka v tej sezoni sta mu zmanjkali le dve podaji. Dvoboj je zaznamovala tudi tehnična napaka, ki jo je prejel v prvem polčasu, ko je ob odhodu h klopi, medtem ko je potekala minuta odmora, vrgel žogo v smeri sodnika in ga zadel v glavo.

Kako je Russell Westbrook zadel sodnika v glavo?

Delivec pravice ni pokazal milosti, ampak kaznoval zvezdnika Oklahome s tehnično napako. Westbrook je bil začuden in razburjen, saj je sodnika zadel nenamenoma. Sršeni so premagali Oklahomo po 11 zaporednih porazih.

Za presenečenje večera je poskrbel Chicago, ki je v gosteh premagal branilce naslova iz Clevelanda. Biki so izkoristili težave pri Clevelandu, ki je nastopil brez Kyrieja Irvinga (poškodba) in Kevina Lova (zastrupitev s hrano). Zdravstvene težave ima tudi prvi as LeBron James, ki mu je načrte prekrižala gripa, a je vseeno stisnil zobe in bil najboljši strelec dvoboja.

Liga NBA, 4. januar:

Sacramento Kings : Miami Heat 102:107
Afflalo, Lawson in Temple 15, Cousins (met iz igre 4/15) 13; T. Johnson 23, Dragić 19 (met iz igre 5/12), prosti meti 9/9, 7 podaj, 1 skok, 2 ukr. žogi, 2 izg. žogi v 30 minutah, J. Johnson 14