Sobota, 1. 4. 2017, 6.47

Liga NBA, 31. marec

Dragić prva zvezda vročice, a brez zmage na slovenskem obračunu

Goran Dragić | Foto Reuters

Miami je bil prizorišče srečanja med Vročico Gorana Dragića in New York Knicks Saše Vujačića, ki je slavil s 94:98. Dragić je bil z 22 točkami ob porazu spet prvo ime svojega moštva, ki ostaja na mestih za končnico. Detroit Pistons Bena Udriha so po podaljšku izgubili na pomembnem srečanju z Milwaukee Bucks.

Tesen obračun se je odvil na Floridi, kjer so Goran Dragić in soigralci Miami Heat upali na tretjo zaporedno zmago, s katero bi se še bolj utrdili na mestih za izločilne boje. A te niso dočakali. New York Knicks Saše Vujačića so odločilni korak k zmagi naredili po izenačenju vročice na 90. Takrat so z delnim izidom 6:0 ušli na 90:96 in prednost zadržali vse do konca srečanja, ko so slavili s 94:98.

Dragić je bil ob porazu spet najbolj razpoložen v vrstah Miamija. V slabih 35 minutah je dosegel 22 točk, pet podaj in tri skoke. Na drugi strani je bil prav tako z 22 točkami najbolj učinkovit Latvijec Kristaps Porzingis. Vujačić je med zajetno minutažo – igral je 36 minut in pol – vknjižil devet točk, sedem podaj, tri skoke in ukradeno žogo.

Miami šest tekem pred koncem rednega dela kljub porazu ostaja na sedmem mestu vzhodne konference, saj so grešili tudi košarkarji Indiana Pacers. Ti so priznali premoč Torontu, ki je na krilih DeMarja DeRozana (40 točk) slavil s 111:100.

"Koši za tri točke nam danes niso uspevali, nismo dobro igrali v obrambi, kar se nam je na koncu maščevalo," je po tekmi dejal trener vročice Erik Spoelstra, Dragić pa dodal: "Še vedno smo v končnici. Vsaka tekma šteje."

Udrihovi izgubili po podaljšku

Blizu zmage so bili tudi Beno Udrih in druščina iz Detroit Pistons. Pri Milwaukee Bucks so ob koncu rednega dela vodili s 93:95, a so gostitelji izsilili podaljšek in zmagali s 108:105.

Slovenski legionar je na parketu preživel dobrih 21 minut in bil s 16 točkami tretji najbolj podjeten mož svoje ekipe. Dodal je osem podaj, skok in ukradeno žogo. Enajsti na vzhodu Detroit bo do konca rednega dela odigral še pet tekem, končnice pa še ni izgubil.

Beno Udrih je s soigralci izgubil po podaljšku. Ob porazu je dosegel 16 točk. | Foto: Getty Images Beno Udrih je s soigralci izgubil po podaljšku. Ob porazu je dosegel 16 točk. Foto: Getty Images

Vodilna uspešno prek ovir, derbi večera dobil Golden State

Vodilni ekipi vzhodne konference si nista privoščili poraza. V Bostonu je bilo sicer izjemno težko, a so domači za točko (117:116) premagali Orlando, medtem ko je bil Cleveland zanesljiv proti Philadelphii.

Na derbiju večera med Golden State in Houstonom so slavili prvi. Nov trojni dvojček je ob porazu Oklahome s San Antonio Spurs vpisal Russell Westbrook, enak dosežek je uspel Srbu Nikoli Jokiću ob porazu Denverja pri Charlotte Hornets.

Miami Heat : New York Knicks     94:98
Goran Dragić 22, 5 asist., 3 sk. v 34:54, Whiteside 17, 16 sk.; Porzingis 22, Lee 20, Saša Vujačić 9, 7 asist, 3 skoki, ukr. žoga v 36:25

Milwaukee Bucks : Detroit Pistons         108:105* (95:95)
Antetokounmpo 28, 14 sk., Middleton 25, 10 sk.; Harris 23, Caldwell-Pope 17, Beno Udrih 16, 8 asist, skok, 2 ukr.žogi v 21:03

New Orleans Pelicans : Sacramento Kings         117:89