Ponedeljek, 1. 5. 2017, 6.54

Liga NBA, 30. april (konferenčni četrtfinale in polfinale)

Utahu odločilna tekma in napredovanje, Boston letel na krilih Thomasa

Utah Jazz LA clippers | Foto Reuters

V košarkarski ligi NBA je znan še četrti polfinalist zahodne konference. To so postali košarkarji Utah Jazz, ki so na odločilni sedmi tekmi četrtfinala ugnali LA Clippers. V polfinalu jih čakajo aktualni podprvaki Golden State Warriors. Boston in Washington igrata prvo tekmo polfinala vzhodne konference, domačo trdnjavo pa je uspelo ubraniti košarkarjem Bostona.

Za zadnjo vstopnico konferenčnega polfinala sta se v Kaliforniji spopadla LA Clippers in Utah Jazz. Vedrih obrazov so parket zapuščali gostje, ki so po izenačeni prvi četrtini do polčasa nabrali sedem točk prednosti, pred zadnjo četrtino pa je njihova prednost narasla že na 16 točk. To so znali zadržati do konca in slavili z 91:104.

Pri zmagovalcih je bil s 26 točkami najbolj razpoložen Gordon Hayward. Naslednja ovira bo za Utah, ki je napredoval prvič po letu 2010, še precej težja, v boju za napredovanje v konferenčni finale jim bodo nasproti stali aktualni podprvaki, člani Golden State Warriors.

Najprej v zaostanku, nato strnili vrste

Na vzhodu pa že poteka boj za uvrstitev med najboljše štiri. Odprli so jo košarkarji Boston Celtics in Washington Wizards. Zadnji so srečanje na terenu Bostona začeli odlično, v prvi četrtini so mu nasuli 38 točk in povedli za 14.

Isaiah Thomas je bil s 33 točkami prva zvezda Bostonove zmage. | Foto: Getty Images Isaiah Thomas je bil s 33 točkami prva zvezda Bostonove zmage. Foto: Getty Images

A nato so gostitelji zaigrali bolje in do polčasa zaostanek stopili na pet točk. Ko so se po odmoru vrnili na parket, so iz minute v minuto stopnjevali tempo, Washington v tretji četrtini zaustavili pri 16 točkah, sami pa so jih dosegli 36 in pred zadnjim delom tekme vodili za 15. Na koncu je zmaga s 123:111 ostala doma.

Največji točkovni doprinos k slavju je s 33 točkami dodal Isaiah Thomas.