Ponedeljek, 27. 3. 2017, 7.25

Liga NBA, 26. marec

Dragićev drugi zaporedni poraz, Biki jim dihajo za ovratnik #video

Goran Dragić | Foto Guliver/Getty Images

V košarkarski ligi NBA so v noči na petek igrali deset tekem. Igrali so tudi Miami Heat, ki so v gosteh izgubili proti Boston Celtics. Goran Dragić tokrat ni bil najbolj razpoložen.

Dragič in druščina so tokrat neuspešno gostovali pri Boston Celtics. Tekmo so dobili domači košarkarji z izidom 112:108. Vročica kljub drugemu zaporednemu porazu ostaja na osmem mestu vzhodne konference. Na mestu, ki še vedno vodi v končnico.

Pri domačih košarkarjih je bil najbolj razpoložen Isaiah Thomas, ki je dosegel 30 točk. Predvsem je bil uspešen v drugem polčasu, ko je Miamiju natresel 20 točk. Zelo razpoložen je bil tudi Jae Crowder, ki je dodal 25 točk in šest skokov.

Pri Miamiju je bil prvi strelec Tyler Johnson. Ta je v statistiko vpisal 24 točk, James Johnson jih je dal 20. Slovenski košarkar Goran Dragić, ki je na igrišču preživel 34 minut, je v statistiko vpisal 13 točk, štiri podaje in skok.

Kljub porazu Miami na lestvici ostaja na osmem mestu. Tik za njimi so Chicago Bulls, ki so ta večer v gosteh s 94:109 premagali Milwaukee Bucks. Biki za Miamijem zaostajajo le še za zmago.

Do konca rednega dela je še devet tekem, naslednja preizkušnja pa Dragića in soigralce čaka čez dva dni proti neposrednemu tekmecu za končnico Detroitu.

S preostalih prizoriščih v ligi NBA velja omeniti 36. trojni dvojček Russlla Westbrooka v tej sezoni – 39 točk, 11 skokov, 13 podaj, kar pomeni, da organizator igre Oklahome zaostaja le še pet tovrstnih dosežkov za absolutnim rekordom Oscarja Robertsona iz sezone 1961/62.

Liga NBA, 26. marec:

Atlanta Hawks : Brooklyn Nets 92:107
Schroder 24, Howard 19; Lopet 23, Lin 19

Charlotte Hornets : Phoenix Suns 120:106
Walker 31, Williams 21; Booker 23; Warren 21

Milwaukee Bucks : Chicago Bulls 94:109
Antetokounmpo 22, Monroe 16; Mirotić 28, Butler 20, 14 sk.

Los Angeles Clippers - Sacramento Kings​ 97:98
Jordan 20, 11 sk., Griffin 17; Collison 19, Tolliver 15

Houston Rockets : Oklahoma City Thunder 137:125
Ariza 24, Gordon 24; Westbrook 39, 13 asis., 11 sk., Kanter 23

Boston Celtics : Miami Heat 112:108
Thomas 30, Crowder 25; Johnson 20, Whiteside 19 (Goran Dragić 13 točk, 4 podaje, skok, igral 34 minut)

Indiana Pacers : Philadelphia 76ers 107:94
George 21, Turner 17; Rodriguez 16, Long 15, 10 sk.

Golden State Warriors : Memphis Grizzlies 106:94