Sobota, 23. 12. 2017, 6.43

Liga NBA, 22. december

Vročica zmogla tudi brez Dragića, Hardnovih novih 51 točk premalo

Goran Dragić Miami Heat | Foto Getty Images

Košarkarji Miami Heat, pri katerih Goran Dragić zaradi težav s komolcem spet ni igral, so s 113:101 premagali Dallas Mavericks. James Harden je še na drugi zaporedni tekmi dosegel 51 točk, a je njegov Houston izgubil proti Clippersom. Golden State Warriors so slavili še 11. zapored.

Poškodba komolca še naprej nagaja edinemu slovenskemu predstavniku v ligi NBA, ki je bil sicer v ekipi, a tudi proti Dallasu ni zaigral. Dragić bo zagotovo izpustil sobotno tekmo z New Orleansom, upa pa, da bi lahko zaigral v torek proti Orlandu.

Čeprav vročico pestijo poškodbe – poškodovan je tudi Hassan Whiteside, na seznam poškodovanih pa se je že v prvi četrtini petkove tekme vpisal tudi Dion Waiters (zvin gležnja) –, jim je šlo na zadnjih dveh tekmah dobro. Tokrat so v AmericanAirlines Areni pred domačimi gledalci na kolena spravili Dallas. Ključni mož zmage je bil z 28 točkami Wayne Ellington, 24 jih je dodal Josh Richardson.

Moštvi sta bili ob polčasu povsem poravnani, ključna za novo zmago pa je bila tretja četrtina, ki jo je ekipa s Floride dobila z 29:20, na koncu pa le potrdila zmago.

Kalifornijci spet zagrenili Hardnov večer

Znova je bil pod koši izjemno razpoložen James Harden, še drugič zapored je dosegel 51 točk, a, še drugič zapored, izgubil. Potem ko je bilo za Houston usodno moštvo LA Lakers, so jih tokrat na kolena spravili še eni Kalifornijci, in sicer LA Clippers. Ti so si zmago priigrali z dobro zadnjo četrtino, največ točk, 36, pa je k slavju prispeval Austin Rivers.

James Harden je še na drugi tekmi zapored dosegel 51 točk, a se ni veselil zmage. | Foto: Reuters James Harden je še na drugi tekmi zapored dosegel 51 točk, a se ni veselil zmage. Foto: Reuters

Prvaki Golden State Warriors so v napeti končnici strli odpor Los Angeles Lakers, najbolj razpoložen ob že 11. zaporedni zmagi je bil Kevin Durant s 33 točkami.