Ponedeljek, 24. 4. 2017, 6.50

Liga NBA, 23. april, konferenčni četrtfinale

Westbrook spet premikal mejnike v ligi NBA, prvaki pometli z Indiano

Lebron James | Foto Reuters

Košarkarji Cleveland Cavaliers so se na najhitrejši mogoč način, brez poraza, uvrstili v konferenčni polfinale. Indiano so izločili s 4:0. Houston si je zagotovil veliko prednost z zmago pri Oklahomi, ki ji ni pomagal niti nov podvig Russlla Westbrooka. Boston je izkoristil poškodbo Rajona Ronda in še drugič zapored osvojil Chicago, na 2:2 je izenačil tudi Utah proti moštvu Los Angeles Clippers.

Nedeljski večer je v ligi NBA osrečil navijače Clevelanda, ki so zaploskali branilcem naslova, saj so še četrtič zapored premagali Indiano Pacers in se uvrstili v konferenčni polfinale. Tudi tokrat je izstopal prvi zvezdnik Konjenikov LeBron James (33 točk).

"Čeprav je rezultat dokaj gladek, smo trdo delali. Premagali smo zelo dobro ekipo," je po dvoboju dejal James, ki je trojko zadel za vodstvo 103:102, nato pa je s črte prostih metov postavil še končni izid 106:102.

Boston izenačil na 2:2

Chicago je brez pomoči poškodovanega Rajona Ronda še drugič zapored zapravil prednost domačega igrišča in dovolil Bostonu, najboljši ekipi rednega dela na zahodu, da izenači rezultat v skupnih zmagah na 2:2. Pričakovano sta največ točk dosegla Jimmy Butler (Chicago) in Isaiah Thomas (Boston). Oba sta jih zbrala 33, ostrostrelec Chicaga pa je v polno zadel kar 19 prostih metov.

Kljub osebni tragediji, smrti sestre v prometni nesreči, je Thomas v zadnjih minutah zadržal nalet domačih, ki so se vrnili v igro po zaostanku dvajsetih točk. "Je neverjeten. Kaj vse je mogel prestati v zadnjih dneh, pa še vedno je sposoben igrati na tako visokem nivoju," ga je pohvalil trener Brad Stevens.

Za trojni dvojček potreboval le en polčas

Zgodovina se je pisala v Oklahomi, kjer je Russell Westbrook nadaljeval v slogu, s katerim je plenil pozornost že v rednem delu, in postavil nov rekord v ligi NBA po številu trojnih dvojčkov na tekmi. Prvi zvezdnik Oklahoma City Thunder je v četrti tekmi končnice proti Houstonu za nov podvig, nov "triple-double", potreboval le en polčas. S tem je po poročanju ESPN poskrbel za najhitrejši trojni dvojček v končnici v zadnjih 20 letih, hkrati pa se pridružil legendarnemu centru Wiltu Chamberlainu kot edinemu, ki je v končnici lige NBA nanizal tri zaporedne trojne dvojčke.

Kako je Russell Westbrook dosegel trojni dvojček že v prvem polčasu?

Ko je sirena označila konec prvega dela, se je lahko Westbrook pohvalil s 17 točkami, desetimi skoki in desetimi podajami. Na koncu je učinek še izboljšal, a njegovih 35 točk, 14 skokov, 14 podaj in tri ukradene žoge niso pomagale gostiteljem do pomembne zmage. Rakete iz zvezne države Teksas so bile boljše in prednost v skupnih zmagah v končnici povišale na 3:1, s tem pa si zagotovile lepo prednost pred peto tekmo, ki jo bodo odigrali v Houstonu.

"Nočem tega slišati. Smo ekipa in tako moramo igrati," je jezno pripomnil Westbrook, ko so ga novinarji po tekmi vprašali, ali so soigralci preveč odvisni od njega.

Russell Westbrook je poskrbel za nov presežek v ligi NBA. | Foto: Reuters Russell Westbrook je poskrbel za nov presežek v ligi NBA. Foto: Reuters

Ekipa slovenskega selektorja Igorja Kokoškova Utah Jazz je do izenačenja serije s Clippers prišla šele v zadnjih minutah. Gostje so vodili večji del tekme, nazadnje pa slabe tri minute pred koncem pri 91:90. V preostanku časa je prvi strelec gostiteljev Joe Johnson (28) poskrbel za zmago s 105:98 in nadaljevanje niza v sredo v Los Angelesu.