Sreda, 23. 11. 2016, 6.50

Liga NBA, 22. november

Vujačićevi Kratkohlačniki zmagoslavno že sedmič v tej sezoni #video

Saša Vujačić | Foto Guliver/Getty Images

Košarkarji New York Knicks so pred domačimi navijači z rezultatom 107:103 premagali goste iz Portlanda. Pri zmagovalcih je bil z 31 točkami in devetimi skoki najuspešnejši Latvijec Kristaps Porzingis, pri poražencih pa je z 22 točkami najboljši vtis na parketu pustil Američan Damian Lillard. Slovenski košarkar Saša Vujačić tokrat ni dobil priložnosti za igro.

Na izredno napetem obračunu so gostje še tri minute pred koncem vodili s 101:100, koš Derricka Rosa in trojka Mindaugasa Kuzminskasa pa sta na noge spravila domače navijače, ki so začeli verjeti v zmago.

Lillard je minuto in 22 sekund pred koncem z zadetima prostima metoma Portlandu ponudil priložnost, da s košem izenači (105:103), a sta bili obe ekipi v zadnjih napadih neučinkoviti, zmago gostiteljev pa je šele šest sekund pred koncem potrdil Rose.

Los Angeles Lakers so v domačem Staples Centru dosegli prestižno zmago proti ekipi Oklahoma City Thunder; potem ko so v zadnjih minutah zapravili prednost 14 točk, so na koncu zahvaljujoč trojki Nicka Younga pet sekund pred zadnjim piskom sirene zmagali s 111:109.

Mlada ekipa jezernikov se hitro uči: najprej je ugnala San Antonio (116:107), nato Chicago (118:110), zdaj pa še Oklahomo na čelu z Russellom Westbrookom.

Nick Young je pet sekund pred zadnjim piskom sirene dosegel trojko in pomagal k zmagi jezernikov.  | Foto: Getty Images Nick Young je pet sekund pred zadnjim piskom sirene dosegel trojko in pomagal k zmagi jezernikov. Foto: Getty Images Zvezdnik OCT je dosegel 34 točk (13:30), vendar pa ni mogel storiti ničesar proti drznim potezam Younga. "Swaggy P" je najprej s trojko pomagal gostiteljem do izenačenja ob polčasu, nato pa je z novo trojko pet sekund pred koncem zapečatil še zmago, potem ko je drzno prestregel podajo, ki ni bila namenjena njemu. "Nick je prevzel odgovornost, rad se znajde v takšnem položaju, to je zanj izziv in tokrat nam je prinesel lepo zmago," je mladeniču čestital trener Los Angelesa, Luke Walton.

"Borili smo se vse do konca, kar je res zelo pozitivno," je po tekmi še dejal Walton. Kalifornijska ekipa, za katero sta bili sezoni 2014/15 in 2015/16 najslabši v klubski zgodovini, ima zdaj pozitivno razmerje zmag in porazov 8:7 in je trenutno skupaj z Oklahomo na šestem mestu zahodne konference. Zdaj jezernike v treh dneh čakata dva obračuna s favoriti za zmago 2017, Golden State Warriors, vendar so prav oni edini, ki so obe zadnji tekmi proti Oklahomi dobili.

Po katastrofalnem uvodu v sezono so New Orleans Pelicans prišli do tretje zaporedne zmage; tokrat so za nameček zmagali v gosteh pri Atlanta Hawks (112:94), drugi ekipi vzhodne konference.

Blestel je Tim Frazier z 21 točkami in 14 podajami, pri gostiteljih pa sta Kyle Korver in Dennis Schroeder dosegla po 14 točk. Denver Nuggets so doma s 110:107 ugnali Chicago Bulls.

Novinec Jamal Murray je s 24 točkami dosegel svoj strelski rekord sezone, Will Barton pa je manj kot 10 sekund pred koncem zadel dva ključna prosta meta. To je bila za Denver še deseta zaporedna domača zmaga nad biki, skupno pa 16. na zadnjih 17 tekmah v dvorani Pepsi Center.