Ponedeljek, 21. 5. 2018, 7.15

Liga NBA, konferenčni finale, zahod, 20. maj

Bojevniki podrli rekord iz leta 1948, Curry dosegel 35 točk #video

stephen curry | Foto Reuters

V noči na ponedeljek je bila v ligi NBA na sporedu ena tekma. V finalu zahodne konference sta se na tretji tekmi udarila Golden State Warriors in Houston Rockets. Tekmo so visoko zmagali Bojevniki, potem ko so Rakete premagali za 41 točk. Končni izid tekme je bil 126:85.

Pri domači ekipi je bil junak tekme Stephen Curry, ki je na tekmi dosegel 35 točk, ob tem pa v svojo statistiko vpisal še 6 skokov in 4 podaje. Curry, ki je med drugim zadel pet trojk, se je razigral v tretji četrtini. Dosegel je 18 točk, njegov met pa je bil neverjeten, saj je zadel vseh sedem metov iz igre. "To je moj ... dom," je ker med tekmo sporočil domačim navijačem.

Aktualni prvaki lige NBA so bili skozi vso tekmo boljši nasprotnik, saj so se vse štiri četrtine končale v njihovo korist. Skupni izid v zmagah je zdaj 2:1 za Golden State. Ekipi igrata na štiri zmage.

Izboljšali rekord iz leta 1948

Zmaga za 41 točk je tudi najvišja zmaga v končnici v franšizi. Pred tem so imeli rekord iz davnega leta 1948, ko so pod imenom Philadelphia Warriors za 39 točk (85:46) premagali St. Louis Bombers.

V domači ekipi sta bila uspešna tudi Kevin Durant, ki je prispeval 25 točk, in Draymond Green. Ta je dosegel 10 točk, 17 skokov in 6 asistenc.

Pri gostih je bil z 20 točkami najboljši košarkar James Harden.

Četrta tekma bo v noči s torka na sredo znova v Oaklandu.

V drugem polfinalu se merita Cleveland in Boston, po treh tekmah pa je z 2:1 v vodstvu zadnji.

Golden State Warriors : Houston Rockets 126:85 /2:1/
Curry 35, 6 sk., Durant 25, 6 sk., 6 asis., Green 10, 17 sk.; Harden 20. 9 asis., Paul 13, 10 sk., Capela 13, 8 sk.