Sobota, 19. 11. 2016, 6.43

Liga NBA, 18. november

Udrih in soigralci nemočni pri prvakih, Westbrook s trojnim dvojčkom

Cleveland Cavaliers Detroit Pistons | Foto Reuters

Košarkarji Detroit Pistons, za katerega igra tudi Beno Udrih, so gostovali pri aktualnem prvaku lige NBA Cleveland Cavaliers in mu priznali premoč s 104:81.

Zmaga prvakov proti Detroitu skozi celotno tekmo ni bila ogrožena. Iz četrtine v četrtino so gostitelji višali prednost, najvišja je bila 33, in na koncu deseto zmago na 12 tekmah sezone slavili s 104:81.. Najbolj razpoložen košarkar v domači vrsti je bil Kyrie Irving s 25 točkami, LeBron James jih je dodal 21. Pri Detroitu jih je Jon Leur dosegel 15, Beno Udrih pa je v dobrih 16 minutah in pol igre prispeval šest točk, tri podaje in dva skoka.

"Brez dvoma smo odigrali najboljšo tekmo letos," je po zmagi dejal James, trener gostov Stan Van Gundy pa je dodal: "Razbili so nas. V vseh prvinah igre so bili boljši. Vse so naredili boljše. Res smo bili slabi. Njihovi fantje so igrali zelo zavzeto in čvrsto. Tudi mi moramo najti fante, ki bodo znali odigrati čvrsto tekmo."

Šov Westbrooka

Do visoke zmage so prišli tudi člani Oklahome, ki so pred domačimi gledali za skoraj 20 točk premagali Brooklyn Nets. S trojnim dvojčkom se je izkazal Russel Westbrook; v statistiko je vpisal 30 točk, 13 podaj in 11 skokov.

V Bostonu so domači Celtics z 88:104 klonili proti Golden State Warriors, pri katerih je blestel Kevin Durant, ki si ga je Boston pred sezono na vso moč prizadeval privabiti v svoje vrste, a je bil neuspešen. Zato so mu domači navijači žvižgali vso tekmo, a to ga ni niti malo spravilo iz tira. Tekmo je končal pri 23 točkah, desetih skokih in sedmih podajah.

Russel Westbrook je ob zmagi Oklahome nad Brooklynom dosegel trojni dvojček. | Foto: Reuters Russel Westbrook je ob zmagi Oklahome nad Brooklynom dosegel trojni dvojček. Foto: Reuters

Davis in Cousins s po 38, a veselil se je le en

Zgolj 64 točk svojih ljubljencev so v Dallasu videli navijači Maverics, ki so brez poškodovanega prvega zvezdnika Dirka Nowitzkija v drugi in tretji četrtini zmogli le 22 točk. Grizliji iz Memphisa so jih premagali s 64:80. Dallas nadaljuje najslabši uvod v sezono v 18 letih, vse od 1998/99. Letos so namreč ob le dveh zmagah nanizali kar devet porazov.

Vroč je bil ta večer Anthony Davis, ki je New Orleans Pelicans do tretje zmage sezone pomagal z 38 točkami, Portland so premagali s 113:101. Enako število točk je dosegel DeMarcus Cousins, a se na koncu ni mogel veseliti zmage Sacramento Kings, saj so se Clippersi vrnili na zmagovite tirnice – zmagali so s 121:115.

Najbolj napeto je bilo med Denverjem in Toronto Raptors, zadnji so slavili po podaljšku. Charlotte Hornets so končali niz šestih zmag Atlante. San Antonio Spurs so gostovali v Staples Centru pri Los Angeles Lakers in zmagali s 116:107. Kawhi Leonard in LaMarcus Aldridge sta vsak k zmagi prispevala po 23 točk, ostroge pa imajo ob treh porazih zdaj deset zmag.

Liga NBA, 18. november:

Charlotte Hornets : Atlanta Hawks 100:96
Batum 23, 10 sk., Zeller 23; Milsap 22, 13 sk., Bazemore 19

Indiana Pacers : Phoenix Suns 96:116
Turner 22, Teague 21; Knight 17, Dudley 16

Cleveland Cavaliers : Detroit Pistons 104:81
Irving 25, 11 podaj, James 21; Leuer 15, Caldwell-Pope in Harrismoba po 9, Beno Udrih 6, 3 podaje, 2 skoka v 16:31.

New Orleans Pelicans : Portland Trailblazers 113:101