Detroit Pistons Beno Udrih Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić Liga NBA košarka

Liga NBA, 16. december

Razpoloženi Dragić premalo za zmago, poražen tudi Udrih, Harden novi rekorder

1

Goran Dragić | Foto Reuters

Košarkarji Miami Heat so pred domači gledalci z 98:102 priznali premoč tretji ekipi zahoda LA Clippers. Goran Dragić je ob porazu dosegel dvojni dvojček, 21 točkam je dodal še 11 podaj. Beno Udrih je z Detroitom klonil pri Washingtonu.

LA Clippers so največji korak k zmagi nad Miamijem naredili v drugi četrtini, ki so jo dobili za deset in se na polčas podali s +14. Vročica se je na koncu sicer približala, a ji preobrata ni uspelo prirediti. Goran Dragić je bil ob porazu z 21 točkami najbolj razpoložen član moštva s Floride. Za dvojni dvojček je dodal še 11 podaj. Pri gostih je največ točk za četrto zaporedno zmago, 20, dosegel Blake Griffin.

Ob porazu Detroit Pistons pri Washingtonu je Beno Udrih igral dobrih šest minut in dosegel pet točk ter soigralcem trikrat podal. Kentavious Caldwell-Pope je ob porazu vpisal 24 točk, pri zmagovalcih pa jih je največ, 29, prispeval Bradley Wall.

James Harden je dosegel 15. trojni dvojček v dresu Houstona, kar je največ do zdaj v tej franšizi. | Foto: Reuters James Harden je dosegel 15. trojni dvojček v dresu Houstona, kar je največ do zdaj v tej franšizi. Foto: Reuters

Harden prehitel Olajuwona

Izjemen večer je za Jamesom Hardnom, ki je z novim trojnim dvojčkom (29 točk, 13 podaj, 11 skokov) Houstonu pomagal do visoke zmage nad New Orleansom. Že do polčasa so dosegli 72 točk, po tretji četrtini so bili blizu stotice (97:79), na koncu pa so slavili s 122:100. Harden je s 15 trojnim dvojčkom presegel zdaj že nekdanjega rekorderja v tem elementu pri Houstonu Hakeema Olajuwona

Houston je v tekmi trojk postavil rekorda lige v zadetih (24) metih za tri točke in poskusih takih metov (61). Prejšnji rekord po zadetih trojkah (23) si je delil z Golden State Warriors,

Liga NBA, 16. december:

Miami Heat : Los Angeles Clippers 98:102
Dragić 21, 11 asist., 6 sk. v 39:16, Winslow 15; Griffin 20, Paul in Reddick oba po 17

Washington Wizards : Detroit Pistons 122:108
Wall 29, 11 asist., Beal 25; Caldwell-Pope 24, Leuer 17, Udrih 5, 3 asist. v 6:12

Orlando Magic : Brooklyn Nets 118:111