Goran Dragić s črnim očesom do izjemnih 33 točk #video

Boštjan Boh

1

Goran Dragić | Foto Getty Images

V noči na četrtek so v ligi NBA igrali deset tekem. Od slovenskih igralcev je na parket stopil le Goran Dragić, ki je bil eden najzaslužnejših za zmago Miamija. Ta je z izidom 120:112 premagal New Orleans Pelicans.

Goran Dragić, ki je bil zaradi poškodovanega očesa nekaj časa odsoten, se je vrnil v velikem slogu. Gogi je z Miamijem na domačem parketu gostil New Orleans in dosegel izjemnih 33 točk. V svojo statistiko je vpisal še pet skokov in dve podaji, na parketu pa je naš košarkar preživel 32 minut.

S to statistiko je bil Ljubljančan tudi najboljši košarkar domače ekipe. "Vse, kar delamo, je, da izpolnjujemo svoje naloge," je takoj po tekmi povedal Dragić. Poleg Dragića je bil zelo razpoložen tudi Hassan Whiteside, ki je prispeval 20 točk in 17 skokov. To je bila za Vročico že 22. zmaga na zadnjih 27 tekmah. Miami je trenutno na devetem mestu vzhodne konference, v končnico pa vodi prvih osem mest.

Pri Pelikanih je bil najboljši Anthony Davis. Ta je na tekmi dosegel 27 točk.

Neposredni tekmec za uvrstitev v končnico so košarkarji Detroit Pistons, kjer igra Beno Udrih. Detroit je na domači tekmi izgubil proti Utah Jazz z izidom 97:83. Udrih tudi tokrat ni dobil priložnosti za igranje.

Liga NBA, 15. marec:

Miami Heat : New Orleans Pelicans 120:112
(Goran Dragić 33 točk, pet skokov, dve podaji, igral 32 minut), Whiteside 20, 17 sk.; Davis 27, Moore 18

Washington Wizards : Dallas Mavericks 107:112