Nedelja, 13. 11. 2016, 6.51

Liga NBA, 12. november

Vročica brez Dragića, Knicks brez Vujačića poražena, Udrih zmagal

Goran Dragić | Foto Twitter

Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić je zaradi poškodbe levega gležnja preskočil dvoboj lige NBA med Miamijem in Utahom, ki ga je dobil zadnji. New York Knicks je v gosteh priznal premoč Torontu, Saša Vujačić ni igral. Edini Slovenec, ki je stopil na parket, je bil Beno Udrih. Z Detroitom je na kolena spravil Denver.

Najboljši slovenski košarkar Goran Dragić, ki v tej sezoni na tekmo prispeva 16,3 točke in 5,9 podaje, si je na četrtkovi tekmi proti Chicagu po dvoboju z nekdanjim zvezdniškim soigralcem Dwyanom Wadom zvil gleženj. Podroben pregled je pokazal, da poškodba ni resnejša, a bo Ljubljančan vseeno še nekaj časa prisilno počival.

Tako je bilo tudi na sobotni domači tekmi z Utah Jazz, ko ga Trener Erik Spoelstra ni uvrstil v ekipo. Miami je tako prvič v tej sezoni zaigral brez izkušenega Slovenca in pred domačimi gledalci izgubil. Košarkarji Utaha so si odločilno prednost priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili za 12 točk. Najbolj razpoložena pri Miamiju sta bila s 15 točkami Hassan Whiteside in James Johnson, zadnji je dodal še 14 skokov. Pri zmagovalcih je bil s 25 točkami najzaslužnejši Gordon Hayward.

Z Dragićem je ekipa hitrejša

Spoelstra je po tekmi priznal, da se je poznalo, da Dragića ni bilo v ekipi, saj je drugače igra Miamija hitrejša, zato upa, da bo graditelj igre Miamija čim prej nared za nastope. Miamiju ne kaže najboljše in je po četrtem porazu v nizu najslabše začel sezono po letu 2007.

Tokrat mu ni uspelo premagati oslabljenega Utaha, saj sta poškodovana George Hill in Boris Diaw, Derrick Favors pa je zaradi bolečin v levem kolenu tekmo predčasno končal že v prvi četrtini. Utah je z zelo dobro obrambo onemogočili domače, ki so v prvih treh četrtinah dosegli le 59 točk, kar je bilo dovolj za zanesljivo zmago, četudi so domači v zadnji četrtini zadeli 61 odstotkov metov.

Vujačić obsedel, Udrih pomagal

Drugi poraz v enem dnevu so doživeli košarkarji New York Knicks. Po Bostonu so klonili še proti Torontu (107:118). Saša Vujačić je bil v ekipi New Yorka, a ni dobil priložnosti za igro. Najbolj razigran pri Kanadčanih je bil s 33 točkami DeMar DeRozan, pri poražencih pa z 31 Carmelo Anthony.

Beno Udrih je bil edini Slovenec na parketu. Detroitu je do prve zmage v gosteh pomagal z devetimi točkami in petimi podajami. | Foto: Guliverimage/Getty Images Beno Udrih je bil edini Slovenec na parketu. Detroitu je do prve zmage v gosteh pomagal z devetimi točkami in petimi podajami. Foto: Guliverimage/Getty Images

Edini slovenski košarkar, ki je ta večer igral, je bil Beno Udrih. Pri Denver Nuggets je soigralcem Detroita niz treh porazov pomagal prekiniti z devetimi točkami. Njegovo moštvo je slavilo s 106:95.

Clippersi nadaljujejo zmagoviti niz

V pestrem košarkarskem dogajanju onstran Atlantika je moštvo Los Angeles Lakers premagalo New Orleans Pelicans s 126:99, Boston Celtics so bili boljši od Indiana Pacers s 105:99.

Philadelphia sixers je bila slabša od Atlanta Hawks (96:117), ki je vpisala še četrto zaporedno zmago. Washington Wizards so klonili v gosteh pri Chicago Bulls s 95:106, San Antonio Spurs je na teksaškem derbiju premagal Houston Rockets s 106:100, Los Angeles Clippers so premagali Minnesoto s 119:105 za šesto zaporedno zmago, Milwaukee je bil boljši od Memphisa s 106:96, prve zmage v gosteh so se veselili košarkarji Brooklyna, ki so s 122:104 premagali Phoenix.

Liga NBA, 12. november:

Miami Heat : Utah Jazz 91:102
Johnson, Whiteside ob po 15, McGruder 14; Hayward 25, 9 sk, Hood 17, Gorana Dragića zaradi poškodbe ni bilo v ekipi.

​Denver Nuggets : Detroit Pistons 95:106
Mudiay 19, Gallinari 18; Harris 19, Marc. Morrsi 17, Beno Udrih 9, 5 podaj v 17:31.

Toronto Raptors : New York Knicks 118:107
DeRozan 33, Powell 19; Anthony 31, Rose, Porzingis oba po 21, Saša Vujačić je bil v postavi, a ni igral.

Chicago Bulls : Washington Wizards 106:95
Butler 37, 8 sk, Mirotić 17; Mark Morris 24, 11 sk., Gortat 18, 14 sk.

Phoenix Suns : Brooklyn Nets 104:122
Warren 18, Dudley 17; Hollis-Jeffersin 20, 13 sk., Kilpatrick, Harris, Booker vsi po 19

12. Phoenix Suns    3 – 7
13. Minnesota Timberwolves    2 – 6
14. Dallas Mavericks    2 – 6
15. New Orleans Pelicans    1 - 9