Liga NBA, 11. november

Visok poraz Vujačićevih, nemočni tudi Udrihovi, James pisal zgodovino

1

Beno Udrih | Foto Guliver/Getty Images

V ligi NBA sta bila ponoči aktivna dva Slovenca. Saša Vujačić je z New York Knicks visoko izgubil pri Bostonu, Beno Udrih pa je z Detroit Pistons v gosteh priznal premoč San Antonio Spurs. LeBron James je postal najmlajši košarkar, ki je v ligi NBA presegel mejo 27 tisoč točk.

Za Udrihov Detroit, ki to sezono še naprej ostaja brez zmage na gostovanjih, je bila usodna tretja četrtina. To so gostitelji dobili za 11 točk in prednost obdržali do konca. Pri zmagovalcih je bil z 21 točkami najbolj razpoložen Pau Gasol. Pri poražencih jih je največ, 14, dosegel Andre Drummond, Udrih pa je v 18 minutah dosegel 12 točk in dva skoka.

Anthony predčasno s parketa

Tudi New York Knicks, katerih član je Saša Vujačić, so izgubili v gosteh. Boston Celtics je slavil zanesljivo, s 115:87. Levji delež k zmagi Bostona, za katerega še vedno nista igrala poškodovana Al Horford in Jae Crowder, je z 29 točkami prispeval Isaiah Thomas. Kristaps Porzingis je bil s 14 točkami najbolj zanesljiv pri Knicksih. Devet minut je na parketu preživel tudi Vujačić, ki je v tem času zgrešil tri mete na koš in dva za tri točke ter pod košem ujel eno odbito žogo.

Carmelo Anthony je moral tekmo končati predčasno. | Foto: Reuters Carmelo Anthony je moral tekmo končati predčasno. Foto: Reuters

Zvezdnik New Yorka Carmelo Anthony je vseh svojih 12 točk dosegel v prvi četrtini, saj je bil v drugi četrtini izključen. Najprej je bil kaznovan zaradi prekrška nad Amirjem Johnsonom. Zaradi ugovarjanja je nato najprej dobil tehnično napako, ker je še naprej protestiral pri sodniku Tonyju Brothersu, pa ga je ta poslal iz igre.

Sodniških odločitev ne sme komentirati

To je deveta izključitev za Anthonyja v karieri NBA, prva po sezoni 2012/13, Kratkohlačniki pa se brez svojega prvega zvezdnika niso znašli. Skupno so na tekmi prejeli kar šest tehničnih napak. "Sodniških odločitev ne smem komentirati, rekel bom le, da za nekatere ne krivim fantov," je po tekmi dejal trener Kratkohlačnikov Jeff Hornacek.

Joakim Noah je dobil tehnično s klopi, Porzingis je prejel eno v zadnji četrtini, ko je udaril žogo v zraku. Brandon Jennings je prejel tehnično, ker je žogo zabil v tla, drugo pa zato, ker se je še naprej prepiral s sodnikom, tako da je bil tudi on izključen. "Vse skupaj je bilo zelo frustrirajoče. Zdelo se je, kot da se nekdo igra z nami. Vsi smo bili na koncu z živci," je po tekmi dejal Jennings.

James najmlajši z več kot 27 tisoč točkami

LeBron James, zvezdnik prvakov lige NBA Cleveland Cavaliers, pa je odtrgal še en košček zgodovine v prvenstvu NBA. Postal je namreč najmlajši košarkar lige, ki mu je uspelo doseči 27 tisoč točk.

LeBron James je najmlajši košarkar v zgodovini lige NBA, ki je presegel 27.000 točk. | Foto: Reuters LeBron James je najmlajši košarkar v zgodovini lige NBA, ki je presegel 27.000 točk. Foto: Reuters

James, ki je star 31 let in 317 dni, je potreboval sedem točk na tekmi proti Washington Wizards, da je dosegel ta mejnik. Tekma se je končala s 105:94 za Bojevnike, James pa je že v prvi četrtini zbral 11 točk in tako prehitel zvezdnika Los Angeles Lakers Kobeja Bryanta. Temu je takšen dosežek uspel pri 32 letih in 160 dneh.

James je tekmo končal pri 27 točkah in temu dodal deset skokov. Po tekmi so ga v slačilnici soigralci zalili z vodo in na tak način proslaviti njegov dosežek. "Soigralci so mi lagali. Rekli so mi, da je trenerju (Tyronn Lue, op. STA) uspel neki mejnik in da bodo njega zalili, zato sem bil presenečen, ko so mene," je dobre volje po tekmi razkril James.

Derbi Kalifornijcem, 40 točk Walkerja premalo za zmago

V derbiju večera so košarkarji vodilnega moštva na zahodu Los Angeles Clippers po srditem boju za dve točki premagali Oklahomo City Thunder.

Gledalci so spremljali dva podaljška. Člani Philadelphia 76 so po podaljšku osvojili sploh prvo zmago v sezoni, ugnali so Indiano, Portland pa je po podaljšani igri strl Sacramento.

V izenačenem boju Charlotte Hornets in Toronto Raptors (111:113) je Kemba Walker dosegel 40 točk in dodal deset skokov, a se na koncu ni mogel veseliti zmage.

Liga NBA, 11. november:

Boston Celtics : New York Knicks 115:87
Thomas 29, Olynyk 19; Porzigins 14, Anthony 12, Saša Vujačić 1 skok v 8:39

San Antonio Spurs : Detroit Pistons 96:86
Gasol 21, 9 sk., Leonard 17; Drummond 20, Smith, Harris po 12, Beno Udrih 12, 2 skoka v 18:08

Charlotte Hornets : Toronto Raptors         111:113