Torek, 12. 12. 2017, 6.30

Liga NBA, 11. december

Dragić najboljši strelec, Miami si je privoščil Grizlije

Goran Dragić | Foto Getty Images

Košarkarji Miami Heat so na krilih slovenskega košarkarskega zvezdnika Gorana Dragića, ki je bil najboljši strelec dvoboja, v gosteh prepričljivo odpravili Memphis Grizzlies. Vročica je zmagala kar za 25 točk. Chicago se je znesel nad Bostonom, ki ima težave s poškodovanimi igralci, Houston pa je na festivalu košev odpravil New Orleans.

Košarkarji Miamija so na gostovanju v Memphisu, ki je v zadnjih 11 srečanjih kar desetkrat objokoval poraz, zlahka upravičili vlogo favorita. Zmagali so z visoko razliko (+25), najboljši strelec pa je bil z 19 točkami Goran Dragić. Kapetan zlate slovenske reprezentance jo je znova zagodel Marcu Gasolu.

Dragić jo je ponovno zagodel visokemu Špancu

Španski center je letos moč izkušenega Ljubljančana občutil že večkrat. Tudi v polfinalu EuroBasketa, kjer je Slovenija presenetila močno Španijo in ji preprečila, da bi osvojila evropski naslov. Tokrat, v noči na torek, ko je dvoboj potekal v dvorani FedEx Forum, je bil Dragić zelo razigran.

Vrhunci srečanja v Memphisu:

Na gostovanju v Memphisu je na parketu prebil le dobrih 25 minut, v katerih je dosegel 19 točk in bil najboljši strelec tekme. Enako točk je dosegel Gasol, kar pa gostiteljem, ki so v zadnjih 16 srečanjih v ligi NBA zmagali le enkrat, ni pomagalo do uspeha.

Najvišja zmaga v tej sezoni

Miami jih je ponižal, razlika v prid gostov pa je bila tako očitna, da si je lahko Dragić privoščil kar nekaj počitka. "V preteklosti smo imeli kar nekaj težav v tretjih četrtinah, zdaj pa se nam je izšlo tako, kot smo si zamislili. Če bomo tako nadaljevali tudi v prihodnje, bomo dočakali še veliko zmag," je po dvoboju dejal Dragić, ki je devet od 19 točk dosegel v tretji četrtini, ko si je Miami priigral odločilno prednost. Na koncu je slavil najvišjo zmago v tej sezoni.

V zadnji četrtini je zablestel Tyler Johnson in takrat dosegel vseh 14 točk. Kar sedem košarkarjev Miamija, ki zaradi poškodbe kolena niso mogli ponovno računati na prvega centra Hassana Whitesida (manjkal je že na šesti zaporedni tekmi), je na srečanju doseglo dvomestno število točk. V drugem polčasu so bili boljši od Memphisa z 62:40, krasil pa jih je kar 65-odstotni met iz igre.

To je bil prvi trenerski obračun nekdanjih sodelavcev pri Miamiju. Erik Spoelstra je nadigral nekdanjega pomočnika Davida Fizdala, ki vodi Memphis, a ne more biti preveč zadovoljen, saj je padel v rezultatsko krizo.

Miami se bo v noči na četrtek doma pomeril s Portlandom, ki je izgubil na gostovanju pri prvakih. Čeprav je Golden State zaigral brez dveh pomembnih členov, Stephen Curry in Draymond Green sta poškodovana, je ugnal goste s 111:104 in vknjižil sedmo zaporedno zmago.

Los Angeles Clippers so v Kaliforniji ugnali Toronto. Po poldrugem mesecu se je na parket vrnil srbski zvezdnik Miloš Teodosić. Dosegel je 12 točk in prispeval zelo pomembno trojko v zadnji minuti, ko se je lomil rezultat.

Liga NBA, 11. december:

Memphis Grizzlies : Miami Heat 82:107
M. Gasol 19, 6 sk., Harrison 16; Dragić 19 (met iz igre 7/12, prosti meti 4/4), 5 asist., 5 sk., 2 izg. žogi v 25 minutah, Richardson 17, T. Johnson in Adebayo 14

Chicago Bulls : Boston Celtics 108:85
Mirotić 24, 8 sk., Portis 23, Nwaba 13; Horford 15, Brown (8 sk.), Rozier in Smart 13

Houston Rockets : New Orleans Pelicans 130:123
Capela 28, 8 sk., Gordon 27, Harden 26, 17 asist., 6 ukr. žog, Paul 20, 9 sk., 6 asist.;
Holiday 37 (met iz igre 16/21), Moore 36 (met iz igre 15/20), Cousins 24, 14 sk., 8 asist., Rondo 13, 12 sk., 12 asist., 8 izg. žog

Oklahoma City Thunder : Charlotte Hornets 103:116
Westbrook 30, 7 asist., George 20, Abrines 12, Adams (10 sk.) in Anthony 11; Howard 23, 7 sk., Walker 19, 9 asist., Williams 18, 7 sk., Kidd-Gilchrist 17, Lamb 14

Golden State Warriors : Portland Trail Blazers 111:104
Durant 28, 9 sk., 5 asist., Thompson 24, Young 12, Casspi (9 sk.) in Bell 11; Lillard 39 (met iz igre 12/28), McCollum 21, Turner 10

L. A. Clippers : Toronto Raptors 96:91
Harrell in Williams 17, Rivers 15, Jordan 14, 17 sk., Teoodosić (7 sk.) in Dekker 12; Valančiunas 23, 15 sk., DeRozan (8 sk.) in Ibaka 17, Lowry 14, Miles 13