Sreda, 2. 11. 2016, 7.31

Liga NBA, 1. november

Goran Dragić je blestel na tekmi proti Sacramentu #video

Goran Dragic Miami Heat liga NBA | Foto Reuters

V košarkarski ligi NBA so v noči na sredo igrali devet tekem. Na parket so stopili vsi trije slovenski košarkarji. Med njimi je že kot po pravilu najbolj blestel Goran Dragić, ki je bil prvi mož Miami Heat.

Miami Heat so v domači dvorani gostili Sacramento Kings. Tekma je bila napeta, saj je bila odločena šele po podaljšku. Končni izid je bil 108:96.

Ta večer je bil zelo razpoložen trenutno najboljši slovenski košarkar Goran Dragić, ki je za svojo ekipo prispeval 25 točk in bil najboljši košarkar Vročice. Gogiju je šel predvsem met za tri točke, saj je od osmih poskusov zadel pet trojk. Prav tako pa je dobro zaposloval soigralce, potem ko je prispeval osem podaj in v svojo statistiko dodal osem skokov.

Pri Miamiju je imel veliko zaslug za zmago tudi Tyler Johnson, ki je dosegel 22 točk.

Udrihov Detorit je gostil New York Knicks, kjer igra Saša Vujačić. Na koncu so bili z izidom 102:89 DetroitPistons, ki so na domačem parketu dosegli še tretjo zmago. Pri Detroitu je Beno Udrih na parketu preživel dobrih 16 minut in dosegel šest točk, skok in podajo. Saša Vujačić je igral nekaj manj kot pet minut, temu primerna je bila njegova statistika. Mariborčan je dosegel dve točki, 2 skoka in podajo.