2

ABA Union Olimpija Krka

Nedelja, 2. 10. 2016, 22.03

Liga ABA, 1. krog

Krka s suvereno zmago nad makedonskim novincem, razpoložena slovenska Zagrebčana

2

Krka Aba liga | Foto Vid Ponikvar

Začela se je nova sezona regionalne košarkarske lige ABA. Slovenija ima v njej dva predstavnika, Union Olimpijo in Krko. Novomeščani so sezono v soboto odprli z zmago z 81:64 nad makedonskim novincem Karpoš Sokoli, Ljubljančani pa so že v četrtek pri Mega Leksu izgubili v zadnji minuti. Naslov prvaka brani Crvena zvezda.

Košarkarji Krke pred domačimi gledalci niso imeli večjih težav z novincem v ligi ABA Karpoš Sokoli. Dolenjci so vse srečanje nadzirali potek in diktirali tempo.

Ob polčasu so dosegli 54 točk in vodili za 24. Gostom se je v drugem delu sicer uspelo približati (na 69:60), a nato so Novomeščani spet zaigrali nekoliko resneje in se na koncu veselili zmage s 17 točkami razlike.

Z 19 točkami je bil v domači vrsti najbolj razpoložen Marko Luković, MVP-tekme Matic Rebec jih je dodal 14.

V nedeljo sta krog sklenili Igokea in Cibona. Pri slednji sta Nebojša Joksimovič in Žan Mark Šiško skupaj dosegla kar 24 točk in imela enajst podaj.

Boleč poraz Olimpije

Olimpija je pri Mega Leksu izgubila povsem ob koncu tekme. | Foto: Vid Ponikvar Olimpija je pri Mega Leksu izgubila povsem ob koncu tekme. Foto: Vid Ponikvar

Košarkarji Uniona Olimpije so si v četrtek na prvi preizkušnji nove sezone v ligi ABA iz oči v oči zrli z mlado zasedbo Mega Leksa, ki je bila lani celo v finalu regionalnega tekmovanja.

Srečanje so bolje začeli gostitelji, ki so povedli, a so Ljubljančani ob koncu četrtine stopili na plin in jo dobili za sedem točk. Ritem so stopnjevali tudi v drugi četrtini in do polčasa dosegli kar 50 točk, 12 več od Mega Leksa. Ta se je po odmoru prebudil in povsem ujel goste. Za tem je na sceno stopil Olimpijin ameriški organizator igre Brandon Jefferson in z nekaj zaporednimi točkami zmaje spet oddaljil na +9.

V napetih zadnjih desetih minutah, ki so jih zaznamovale napake na obeh straneh, so zeleno-beli večino časa držali prednost, a domači so ohranjali upe na preobrat vse do konca (izenačili so na 80:80, 82:82). Dvajset sekund pred iztekom rednega dela je Mega Leks z dvema uspešno izvedenima prostima metoma prešel v vodstvo s 86:85, Olimpija je imela na voljo še zadnji napad, ki pa ga ni izkoristila in na koncu izgubila za točko.