Nedelja, 13. 11. 2016, 22.56

Liga ABA, 9. krog

Košarkarji Olimpije preživeli dramo, Krka letela na krilih Rebca

Krka košarka | Foto Vid Ponikvar

Košarkarji Krke so v 9. krogu lige ABA gostili MZT Skopje in z dobro igro v drugem polčasu zmagali s 97:87. Olimpija je proti FMP igrala podaljšek in tokrat prišla do uspeha (89:85). Makedonski klub Karpoš Sokoli je v soboto zmagal prvič v tekmovanju. Črnogorskemu favoritu Budućnosti je prizadejal prvi poraz v tej sezoni.

Novomeščani so svoje delo opravili z odliko. Doma so predvsem po zaslugi odlične tretje četrtine upravičili vlogo favorita proti skopskemu MZT in se s 97:87 veselili zmage. Spet je bil odlično razpoložen Matic Rebec, ki je 24 točkam dodal še deset podaj in se veselil dvojnega dvojčka.

Zmaje je čakalo težko delo, saj so v Ljubljani gostili beograjski FMP. Srbi so tekmo odlično začeli in povedli s 13:4 in imeli nekajkrat lepo prednost več kot desetih točk (pri 54:39 je bil najvišji naskok), a so se košarkarji Olimpije vrnili v igro za zmago. Ekipi sta na koncu igrali celo podaljšek. Če so zeleno-beli v tej sezoni štirikrat izgubili v tesni končnici za točko, so tokrat prišli do pomembne zmage v regionalnem tekmovanju (89:85). Prvi mož tekme je b il s 26 točkami Nikola Janković.

Navijači Karpoša so v soboto v makedonski prestolnici Skopje prišli na svoj račun, saj so njihovi ljubljenci prekrižali načrte Budućnosti. S tem so dosegli zgodovinsko prvo zmago v tem tekmovanju. Zagrebška Cedevita je na sobotnem derbiju v Beogradu na krilih ameriškega branilca Pierra de Shawna Jacksona (32 točk in 9 podaj) premagala Partizan.