Krka brez možnosti v Beogradu

1

FMP Krka ABA | Simon Petrov bo s Krko danes lovil tretjo zmago. | Foto ABA liga

Simon Petrov bo s Krko danes lovil tretjo zmago.

Vodilna ekipa lige ABA Crvena zvezda je v sedmem krogu lige ABA z zmago nad Petrolom Olimpijo podaljšala niz neporaženosti. Krog se je končal s tekmo med FMP-jem Matica Rebca in Krko. Klub iz Beograda je bil zanesljivo boljši ves obračun, na koncu so Srbi slavili s 93:65.

Končno ločilo sedmemu krogu sta postavila FMP in Krka. Novomeščani so zabeležili še peti poraz, ob tem imajo krkaši še dve zmagi in so na zadnjem mestu ABA lige. Košarkarji FMP so vodili od prve do zadnje minute, že v prvi četrtini so domači dosegli razliko 13 točk (33:20), pri novomeški ekipi je šepala predvsem igra v obrambi.

Tudi v drugem polčasu so bili domači košarkarji za razred boljši nasprotnik, prednost pa je rasla iz minute v minuto. V zadnji četrtini so Novomeščani dosegli le tri na točke. Na koncu je FMP slavil s 93:65 in dosegel četrto zmago v tej sezoni. Pri Novomeščanih je bil s 15 točkami najučinkovitejši Luka Lapornik, Jure Lalić je dosegel 11 točk. Občasni slovenski reprezentant Matic Rebec, ki se je na začetku tekme zapletel v prepir z Daliborjem Đapo, je za FMP vknjižil 10 točk.

Zoran Martič
Sportal Koliko kredita ima Zoran Martič?

Olimpija poražena proti Crveni zvezdi

Petrol Olimpija se je v soboto v Stožicah pomerila z beograjsko Crveno zvezdo, ki je po sedmih odigranih krogih še edina neporažena ekipa v ligi ABA. Ljubljančani so bili prvi dve četrtini enakovreden nasprotnik aktualnim podprvakom, ob polčasu so zaostajali le sedem točk.

V drugem polčasu je pri Ljubljančanih sledil razpad sistema, ki so ga košarkarji beograjskega kluba znali kaznovati, prednost gostov je rasla iz minute v minuto. Aktualni podprvaki ABA lige so na koncu slavili s 83:60. Pri domačih se je strelsko najbolj izkazal Scottie Reynolds s 17 točkami in je bil hkrati edini v moštvu Olimpije, ki je dosegel dvomestno število točk.

V naslednjem krogu lige Aba bo Petrol Olimpija v petek, 16. novembra, gostovala pri Igokei.

Fotoutrinki s tekme (foto: Vid Ponikvar):