Nedelja, 23. 10. 2016, 23.37

Liga ABA, 6. krog

Novomeščani v zadnji sekundi na kolena spravili Cedevito!

KK Krka | Foto Vid Ponikvar

V šestem krogu lige ABA so košarkarji Krke na gostovanju v zadnji sekundi za točko z 82:83 premagali Cedevito. Union Olimpija je že v soboto doma izgubila s Cibono.

Novomeščani obračuna v Zagrebu niso začeli najbolje. Cedevita je povedla in si do konca prve četrtine priigrala vodstvo osmih točk. Hrvaško moštvo je ob polčasu vodilo za šest in nadziralo potek srečanja, v katerem so Dolenjci bolje zaigrali v tretji četrtini, po kateri so se gostiteljem približali zgolj na točko razlike.

A domačini so tudi v zadnjem delu, v katerem sta imeli ekipi zaradi težav z razsvetljavo petminutni odmor, držali tesno prednost. Tri minute pred koncem tekme je za izenačenje (75:75) zadel najučinkovitejši Krkaš (20 točk) in MVP tekme Marko Luković, Sandi Čebular pa je Krko s trojko popeljal do šele drugega vodstva na tekmi. Cedevita je v nadaljevanju povedla in nekaj sekund pred koncem vodila z 82:81. Ko je Čebular prestopil in zapravil napad, se je zdelo, da bo zmaga ostala v Zagrebu, a nato je Luković ukradel žogo in podal do Čebularja, ta pa je zadel za drugo zmago Krke (82:83) v tem tekmovanju.

Cibona se ni pustila

Olimpija je bila na delu že v soboto, v Stožicah pa ni bila dorasel tekmec Ciboni, ki je slavila z 89:72. Pri zmajih je bil z 19 točkami najučinkovitejši Blaž Mesiček.

"Cibona je zasluženo slavila zmago. Če ne igramo obrambe, ne pridemo do protinapada in igre na odprtem igrišču. Tukaj smo v tem trenutku najmočnejši. Imamo težave napadati na postavljeno igro. Del tekme se držimo nad vodo z napadom, saj dosegamo veliko število točk. Enostavno do zmage ne moremo priti, saj dobimo preveč točk. Igramo premehko, ne koristimo male osebne napake, ne pritiskamo na nasprotnika," je po porazu dejal trener Olimpije Gašper Okorn.