Liga ABA, 5. krog

FMP z zmago skočil na drugo mesto lestvice, Cibona slavila v Skopju

1

Jure Zdovc | Foto Vid Ponikvar

Po novem porazu Petrola Olimpije, zmagi Zdovčeve Cedevite v derbiju s Crveno zvezdo in uspehu Budućnosti, ki zaseda vrh lestvice, se je peti krog lige ABA končal s ponedeljkovo zmago FMP-ja in Cibone.

V derbiju kroga je Cedevita, ki jo s klopi vodi nekdanji selektor Slovenije Jure Zdovc, v Zagrebu premagala Crveno zvezdo in Beograjčanom prizadejala drugi zaporedni poraz.

Po težkem evropskem porazu proti Banvitu v ligi prvakov je ljubljanska Olimpija v soboto doživela novega, a tokrat na jadranski fronti. V Tivoliju je gostila Mornar, proti kateremu je dobro začela in prvo četrtino dobila z 20:18, a nadaljevanje je bilo precej slabše. V drugem delu so zmaji zmogli zgolj osem točk, tako da so se na odmor odpravili z zaostankom z 28:31.

Ta se je do zadnjega odmora še zvišal. Mornar je namreč zadnjo četrtino začel s prednostjo 47:40, a Olimpija je zaigrala bolje, ujela Črnogorce, povedla za tri točke (63:60), nato pa gostom dopustila, da so ušli na 63:64. S prostim metom je Olimpija dobri dve sekundi pred koncem rednega dela izenačila. Ko je že kazalo na podaljšek, je Nemanja Vranješ v zadnji sekundi zadel za tri in zeleno-belim zadal nov udarec.

Na prvi sobotni tekmi je vodilna Budućnost zanesljivo odpravila Mego, pri kateri je Vlatko Čančar v dobrih 25 minutah vknjižil 11 točk, pet skokov in podajo. Partizan je s 117:104 premagal Igokeo.

FMP je v ponedeljek premagal zadnjeuvrščeni Zadar in skočil na drugo mesto lestvice, Cibona je slavila v Skopju.

Vrhunci tekme Petrol Olimpija:Mornar

Sobota
Budućnost
: Mega 84:64
Gordić 17, Ivanović 16; Ennis 23, Čančar 11, 5 skokov, podaja v 25:11

Petrol Olimpija : Mornar 64:67 (40:47 , 28:31, 20:18)
Morgan 21, 7 sk., Hrovat 10, 7 asis., 4. ukr. žoge, Oliver 10: Mićović 19, Luković 13

Vse tekme na Planet 2

Prav vse tekme lige ABA si je letos mogoče ogledati v neposrednem prenosu na programu Planet 2. Na tem programu je vsak ponedeljek ob 20. uri na sporedu tudi posebna košarkarska oddaja Zicer. Planet 2 je pri operaterju Telekom Slovenije na programskem mestu 22 in 23 (Planet 2 HD), pri Telemachu na programskem mestu 15 in 176 (Planet 2 HD), pri T-2 pa na programskem mestu 14 in 260 (Planet 2 HD).