Petek, 7. 10. 2016, 23.05

Liga ABA, 3. krog

Olimpija še drugič v tej sezoni lige ABA izgubila za točko

Olimpija Krka Stožice | Foto Vid Ponikvar

Košarkarji Union Olimpije so v 3. krogu lige ABA izgubili pri Igokei in v tej sezoni ostajajo brez zmage. Tako kot v prvem krogu proti Mega Leksu so zmaji tudi v Aleksandrovcu izgubili le za eno točko. V četrtek je Krka morala priznati premoč beograjskemu FMP.

Ljubljančani v tej sezoni ostajajo brez zmage. Še drugič so bili zelo blizu, a jim je v zadnjih sekundah srečanja spet zmanjkalo malce sreče in tudi znanja. Po Mega Leksu jih je tudi Igokea premagala le za točko in jim prizadejala še tretji poraz v tej sezoni. Enega jim je v slovenskem derbiju v državnem prvenstvu prizadejala tudi Krka.

"Čestitke Igokei za zmago. Tekmo je odločil en koš. Po tako težkem srečanju je težko karkoli komentirati. Mislim, da smo prelahko zapravili zmago v zadnjih treh minutah. To se nam je sedaj zgodilo že drugič, prvič v Sremski Mitrovici, tako da ... Nič, čestitke Igokei, gremo naprej," je dejal trener Uniona Olimpije Gašper Okorn.

Novomeščani so sezono odlično odprli, osvojili so superpokal, v prvem krogu lige ABA so premagali Karpoš Sokoli, nato pa na uvodu državnega prvenstva še Olimpijo. Četrto zaporedno zmago so jim preprečili Beograjčani, ki so v Novem mestu zaostajali le v prvi četrtini, na koncu pa zmagali s 70:61.