Ponedeljek, 2. 1. 2017, 13.22

Liga ABA, 16. krog

Zmaji še peto tekmo izgubili za točko, poražena tudi Krka

Olimpija Igokea ABA | Foto Vid Ponikvar

V 16. krogu regionalne košarkarske lige ABA je Union Olimpija doma za točko izgubila proti Igokei, pri kateri igra nekdanji član zmajev Blaž Mahkovic. Krka je izgubila pri FMP.

Košarkarji Uniona Olimpije so leto 2017 začeli s tesnim porazom. V domačih Stožicah so izgubili proti Igokei, ki ima od Olimpije zdaj dve zmagi več. Tako kot prva tekma v Laktaših, ki se je končala s 73:72 za domače, je bila tudi prva v novem letu napeta do konca, čeprav so Ljubljančani v prvi četrtini že visoko vodili. Prvi strelec tekme je bil Nikola Janković, najkoristnejši igralec lige Aba v decembru, ki je tokrat zbral 21 točk in 5 skokov.

Košarkarji FMP so še drugič v sezoni premagali Novomeščane in imajo po novem enako število točk kot današnji tekmeci, ki ostajajo pri petih zmagah. Domačini so zaostajali le v uvodu prve četrtine, zatem pa bili ves čas v prednosti. Odločilno razliko so naredili v zadnji četrtini.