Ponedeljek, 5. 12. 2016, 22.51

Liga ABA, 12. krog in zaostala tekma 2. kroga

Olimpija v drugem polčasu do zanesljive zmage nad Krko

Olimpija Krka | Foto Grega Valančič/Sportida

Slovenska predstavnika sta po sobotnih porazih v 12. krogu lige ABA v ponedeljek odigrala zaostalo tekmo drugega kroga. Olimpija je po zaslugi dobrega drugega polčasa Krko premagala z 79:64.

Obračun v Stožicah je bil vse do začetka drugega polčasa povsem izenačen. Moštvi sta se na odmor odpravili z rezultatom 37:37.

V nadaljevanju pa je bolje zaigrala Olimpija, ki je v tretji četrtini dosegla 23 točk, Krka pa le deset. Ljubljančani so v zadnjem delu svojo prednost zvišali tudi na 20 točk (71:51), ob koncu pa četrto zmago te sezone lige ABA slavili z 79:64. Krka je v drugem polčasu dosegla le 27 točk.

Pri zmagovalcih je bil z 19 točkami najbolj razpoložen Brandon Jefferson, pri Krki pa sta največ točk, 12, dosegla Ron Curry in Matic Rebec.

Črna sobota za oba slovenska kluba

Košarkarji Krke so v soboto pred domačimi navijači gostili Partizan, na čelu katerega je njihov nekdanji trener Aleksandar Džikić. Dolenjci so izgubili s 70:82.

Union Olimpija je še v sredo v Eurocupu gostovala v oddaljenem Izraelu, v petek igrala tekmo državnega prvenstva z LTH Castings, v soboto pa obračunala še s Cedevito in ji v gosteh priznala premoč s 102:87.