Thermometer Blue 0

Tajfun Krka Zlatorog

Petek, 19. 2. 2016, 17.54

Krka se je sprehodila do tretje zaporedne pokalne lovorike

Košarkarji Krke so v finalu 26. slovenskega pokala visoko z 66:33 premagali ekipo Lastovka iz Domžal. Za Novomeščane je to že tretja zaporedna pokalna lovorika.

Krka je veliki finale začela z vso silo in hitro prešla v vodstvo, ki ga je do konca le še povečevala. Dolenjci so Domžalčanom v prvih treh četrtinah dopustili le 21 točk in na koncu slavili s kar 33 točkami razlike.

Najboljši strelec pri Krki je bil s 13 točkami Luka Lapornik, pri poražencih pa Mensud Julević, ki je dosegel osem.

Za Novomeščane je to štirinajsta lovorika v tekmovanjih pod okriljem Košarkarske zveze Slovenije. Sedemkrat so bili državni prvaki, štirikrat so osvojili superpokal, zdaj pa imajo še tri pokalne naslove. Lastovka je prvič igrala v finalu pokala Spar in že s tem prišla do daleč največja uspeha v zgodovini kluba.